Fino 49 lemon

Модераторы: ivan3103, Таня

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 762
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 3815 раз
Поблагодарили: 1278 раз

Fino 49 lemon

Сообщение VitaliyT » 23 ноя 2021, 14:48

Клональна селекція традиційного іспанського сорту Fino, також відомого як Mesero або Primofiori. Селекцію було отримано в Albudeite, Murcia (Іспанія), в середині 1970-х років і було продано в цій країні в 1980 році після дезінфекції за допомогою техніки мікротрансплантації. Представлений в Чилі наприкінці 1980-х років.

Дуже сильноросле дерево з великою кроною, більшою за Eureka, має властивість давати пагони з шипами. Можливе невелике повторне цвітіння з більш згрупованими квітами, ніж у сорту Verna, і тому зазвичай починається пізніше. Середня життєздатність пилку. Самосумісний сорт. Як дерево, він має дещо вищу толерантність до умов солоності в ґрунті та карбонатів, ніж інші сорти лимона. Весняне цвітіння відносно коротке, воно має незначну літню продуктивність. Це дуже врожайний сорт, хоча його вихід у виробництво, як правило, повільніше, ніж Eureka. Плодоношення його рясне і зосереджене усередині дерева, як правило, в окремих плодах уздовж гілок.

Плоди Fino 49 дуже хорошої якості та дуже однорідні, комерціалізований під назвою Primafiori. Плід сферично-овальної форми, симетричний, з коротким сосочком і практично без шийки, шкірка жовтого кольору, гладка і тонша, ніж у сорту Verna, і чуть більше насіння 6 – 15, чим вищі температури під час цвітіння, тим більша кількість насіння. Вміст соку високий 35 – 40%.
Його розміри не дуже великі 110 – 130 г, особливо на початку сезону, тому його рекомендується вирощувати на підщепах, які індукують більший розмір, наприклад, Citrus macrophylla. В умовах центральної зони вона, здається, однаково сприйнятлива до петеки, ніж інші сорти, що культивуються в Чилі.

Дозрівання відносно рано і в ступенчатому порядку, оскільки найбільші плоди збираються, а решта ростуть на дереві. Збирають в перший і другий сезон (жовтень-лютий). У центральній зоні Чилі його збирання на експорт має відбуватися з початку травня до середини червня. Висока якість для споживання у свіжому вигляді та для використання в промисловості. Для вітчизняного ринку цей сорт можна кваліфікувати в оптимальних умовах, що дозволяє перенести початок збору врожаю приблизно на місяць. Плоди повинні бути зібрані зі світло-зеленим і сріблястим кольором, оскільки при тривалому зберіганні на дереві вони набувають інтенсивно-жовтий колір, який відкидається експортерами. Зазвичай ця проблема пов’язана з настанням перших заморозків.

Наразі в розплідниках розмножуються два клони сорту (Fino 49 і Fino 95).

Комерційний досвід і майбутній потенціал: Протягом останніх 20 років Фіно (включаючи традиційні сади Фіно) став основним сортом, що культивується в Іспанії, досягаючи близько 55% загальної площі лимонних дерев. У Чилі його поверхня все ще обмежена в порівнянні з Генуєю та Юрекою, але вона дуже сильно зросла протягом останніх 8 років.
Fino 49 l.jpg
FinolemonCRC3970004.jpg
FinolemonCRC3970005.jpg
limonero-fino49-700x460.jpg
LIMONERO.jpg
Изображение
Група 'Цитрусові в Україні' https://www.facebook.com/groups/841247129892421
https://facebook.com/vitalik.taras.7
Запрошую на форум https://citrusforum.ukraine7.com/


Вернуться в «Настоящие»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость