Перехресне запилення цитрусових

Какие есть цитрусовые растения, откуда они произошли и каковы их родственные связи

Модераторы: ilya11, Hermanvasil

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 781
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 3848 раз
Поблагодарили: 1323 раза

Перехресне запилення цитрусових

Сообщение VitaliyT » 07 сен 2021, 14:21

Багато з популярних гібридних сортів цитрусових, розроблених та випущених протягом останніх кількох десятиліть, мають проблеми статевої самосумісності, що може призвести до низької врожайності. У процесі нормального цвітіння пилок осідає з тичинок на рильце (приймочку) відкритої квітки. Зазвичай це роблять відвідування комах, найчастіше бджіл, у пошуках нектару. Оскільки тичинки прилягають до рильця, самозапилення-це те, що найчастіше відбувається природним шляхом. Навіть коли пилок надходить із сусідніх дерев суцільними блоками, відбувається самозапилення, оскільки сорти однакові.

З несумісними для себе сортами самозапилення не працює, оскільки пилкова трубка проростає в зав'язь (плід) занадто повільно, і статеве запліднення насправді не відбувається. У багатьох гібридів цитрусових статеве запліднення та отримане в результаті насіння необхідні для комерційно прийнятних врожаїв.

Самосумісність можна подолати шляхом перехресного запилення іншим сумісним сортом (табл.1). Зазвичай це досягається шляхом змішування сумісних дерев у межах посадки для забезпечення хорошого відвідування бджіл між деревами -донорами та рецепторами. Дерево -пилок не повинно бути далі третього дерева від дерева, яке запилюється, щоб забезпечити хороший урожай плодів. З іншого боку, такі сорти, як Робінзон, схильні до закладення надмірних плодових культур, якщо частота дерев -пилюк занадто велика. Це може призвести до невеликих розмірів плодів, поломки кінцівок та проблем із виношуванням по черзі. Дерева -пилкувачі піддаються цим самим проблемам, найбільш серйозними з яких можуть бути почергові плодоношення. В ідеалі дерева пилкування повинні щороку рясно цвісти, щоб забезпечити послідовність плодових культур. Це дуже важливий фактор у насадженнях, де квітникар посадив мінімально можливу кількість пилкувальників. Виробники повинні пам’ятати, що комахи вимагають переміщення пилку, оскільки він липкий, важкий, і вітер не діє. Медоносні бджоли - найкращі доступні запилювачі. Рекомендується одна колонія бджіл на два гектари, правильно розміщена в гаю. Виробник повинен уникати використання інсектицидів, небезпечних для бджіл, в період цвітіння (поки бджоли знаходяться в гаю).

Періоди цвітіння дерева -пилку та дерев, що запилюються, повинні максимально накладатися. Можливо, бажано мати обидва типи на одному підщепі, якщо це можливо. Фруктові культури на деревах -запилювачах слід збирати якомога раніше, щоб сприяти цвітінню наступної весни. Плоди слід видаляти з дерев -пилкувальників, навіть якщо вони не будуть продаватися.

Будова квітки
Жіноча частина квітки зазвичай розташована в центрі. Він називається маточкою і складається з трьох частин. Верхня частина маточки називається рильцем і є клейкою, тому вона буде затримувати і утримувати пилок.

У квіткових рослин квітка функціонує при статевому розмноженні. Найважливішими частинами квітки є чоловічі частини, які називаються тичинками, а жіноча частина - пестик. Тичинка має дві частини: пиляки та нитки. Пилок утворюється на кінцях тичинок на структурах, званих пиляками. Зазвичай вони жовтого кольору. Пиляки підтримуються ниткоподібною структурою, що називається ниткою. Маточка має три частини: рильце, стиль і зав'язь. Клеймо - це клейка поверхня у верхній частині маточки; він і утримує пилок.

lemon-hand-pollination.jpg
images.jpg
123.jpg

Перехресне запилення в ручну
Якщо тримати цитрусові дерева в приміщенні, бджоли їх природно не запилять. Потрібно вручну запилити дерева за допомогою м’якого пензлика. Процес досить простий і дійсно може допомогти кімнатним деревам процвітати.

Завдання не таке складне, як здається. Щоб вручну запилити лимони, потрібно чітко уявляти, де лежать статеві частини квітки. Уважно подивіться на цитрусову квітку. Ви побачите одну довгу нитку в центрі квітки. Це називається маточка і містить жіночі частини квітки. Рильце знаходиться на верхній частині маточки. Коли сприйнятливий до пилку, рильце є липким.

Інші нитки в центрі квітки - це чоловічі частини, які разом називаються тичинками. Ви можете побачити жовті пилкові зерна у мішках, які називаються пиляками, у верхній частині ниток.

Щоб вручну запилити ваші квіти лимонного дерева, ви переносите стиглий пилок на липку рильце. Ви можете запилити лимони таким чином вручну за допомогою невеликої пензлика або пір’я птиці.

Важко визначити, які квіти мають пилок, який дозрів. Щоб легко запилити цитрусові дерева вручну, просто торкніться кожної квітки кінчиком пензля або пера, щоб зібрати пилок, а потім по черзі прочісуйте нею кожне рильце.

Цитрусові jgbktyyz.jpg
11.jpg
aid9003425-v4-728px-Pollinate-a-Lemon-Tree-Step-4.jpg

1. Використовуйте м’який пензлик з тонким кінчиком. Вам потрібно потрапити всередину цитрусових дерев, поки вони цвітуть, щоб досягти пилку. Тому найкраще використовувати пензлик з тонким кінчиком. Найкраще використувуйте довші, тонкі пензлі.

2. Визначте тичинку, пиляки та маточку. Якщо ви ще не знаєте анатомії квітів, вам потрібно це вивчити перед запиленням дерев. Тичинки, пиляки та маточка - все це відіграє певну роль у процесі запилення, тому переконайтеся, що ви знаєте, де знайти ці частини рослини.
• Тичинка знаходиться глибоко всередині квітки. Це крихітний, цибулиноподібний шматочок рослини, що знаходиться в центрі квіток.
• Пиляки - це крихітні бруньки, знайдені на кінці тонких стебел, що проростають від центру квітки.
• Маточка знаходиться всередині тичинки. Хоча ви, можливо, не бачите його, ви можете отримати до нього доступ пензлем для фарби, зачепивши глибоко всередині квітки. Коли він сприйнятливий до пилку, верхня частина стає липкою.

3. Почистіть пиляки та тичинки. Візьміть пензлик і причешіть його до пиляків. Потім перемістіть його всередину і причешіть до кінчика тичинки.
табл Переопилення.jpg
Табл.1
Последний раз редактировалось VitaliyT 08 сен 2021, 16:19, всего редактировалось 1 раз.
Изображение
Група 'Цитрусові в Україні' https://www.facebook.com/groups/841247129892421
https://facebook.com/vitalik.taras.7
Запрошую на форум https://citrusforum.ukraine7.com/


Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 781
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 3848 раз
Поблагодарили: 1323 раза

Re: Перехресне запилення цитрусових

Сообщение VitaliyT » 07 сен 2021, 16:32

Robinson, Osceola, Nova, Minneola, Orlando, Page, Sunburst - Всі ці гібриди (крім Lee, Fallglo і Temple) вимагають перехресне запилення для кращого плодоношення.

Robinson - сам по собі несумісний і виробляє дуже мало пилку. Його потрібно садити разом з іншими сортами, щоб забезпечити хороші врожаї та великий розмір плодів. Robinson задовільно опиляється з Orlando. В цій ситуації обидва добре плодоносять. Robinson не виробляє достатньої кількості пилку для ефективного перезапилення великої кількості Orlando. Крім того, Orlando настільки чудовий пилок, що чергування мандарина Robinson та Orlando може призвести до надмірного врожаю плодів Робінзона та поломки кінцівок.

Sunburst - цей сорт несумісний сам з собою і погана врожайність, якщо його посадити без запилювачів. Для досягнення максимального плодоношення повинні бути розташовані дерева: Temple, Orlando, Nova та Minneola, отримали дуже хороші оцінки, а Robinson і Fallglo отримали високу оцінку як запилювачі. Перехресне запилення збільшує кількість насіння.

Osceola - кількість насіння змінюється в залежності від перехресного запилення з 15-25 насінням на плід, якщо поблизу є сорти пилку. Перехресне запилення необхідне для забезпечення гарної врожайності та збільшення розміру плодів. Orlando та Temple, схоже, є добрими запилювачами для Osceola. Цей сорт не є гарним джерелом пилку для будь-якого з гібридів, крім Orlando.

Nova - є частково самосумісним і повинен мати пилок сумісних сортів, щоб забезпечити великий урожай плодів. Вибір сортів запилювачів включає Temple, Orlando, Lee та Sunburst, які є дуже хорошим вибором. Хоча Orlando є прийнятним джерелом пилку для Nova, Nova не вироблятиме достатнього пилку для використання в якості пилку для Orlando, оскільки недостатньо пилку виробляється для встановлення прийнятних врожаїв Orlando.

Minneola - Потребує запилювачів такі як Temple, Sunburst, Orlando, Fallglo. Є задовільним запилювачем для Osceola.

Page - повинен отримувати оптимальний догляд і бути поблизу з такими сортами пилку, як Lee, Orlando або Temple, щоб мінімізувати проблеми з розмірами плодів.

Lee - перехресне запилення, мабуть, не є необхідним, але врожайність могла б бути підвищена, якби поблизу були пильники, такі як Orlando, Page чи Temple.

Fallglo - Самосумісний. Дані існують обмежені, але багато хто вважає, що цей сорт може бути прийнятним джерелом пилку для перехресного запилення такими сортами, як Sunburst.

Temple - Самосумісний, запилювач.
опилення11.jpg
453.jpg
Изображение
Група 'Цитрусові в Україні' https://www.facebook.com/groups/841247129892421
https://facebook.com/vitalik.taras.7
Запрошую на форум https://citrusforum.ukraine7.com/


Вернуться в «Систематика цитрусовых»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость