Prague citrandarin

Модератор: ilya11

Аватара пользователя
ilya11

Орден уникальности За 1000 сообщений
Супермодератор
Сообщения: 1142
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 21:23
Награды: 2
Откуда: Vaux Le Pénil, Франция, середина 8-ой зоны
Зовут: Илья_
Благодарил (а): 171 раз
Поблагодарили: 1182 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение ilya11 » 23 авг 2022, 17:27

Илья

Изображение


scrippy
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 04 июл 2022, 19:42
Откуда: Briceni
Зовут: Alexandru
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 2 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение scrippy » 26 авг 2022, 09:58

Спасибо. Я не нашел. Может быть, в Украине есть кто-то, у кого есть.

Аватара пользователя
Forward

Орден за заслуги Орден уникальности
Местный
Сообщения: 813
Зарегистрирован: 17 дек 2014, 08:35
Награды: 2
Откуда: Киев, дача в Крыму
Зовут: Forward
Благодарил (а): 182 раза
Поблагодарили: 662 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение Forward » 17 ноя 2022, 19:41

Другий рік у ВГ рослина:

Praga_12.jpg


- зиму пройшла у нормі. Шкода що на окупованій території, сподіваюся що це поки що)

Аватара пользователя
Forward

Орден за заслуги Орден уникальности
Местный
Сообщения: 813
Зарегистрирован: 17 дек 2014, 08:35
Награды: 2
Откуда: Киев, дача в Крыму
Зовут: Forward
Благодарил (а): 182 раза
Поблагодарили: 662 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение Forward » 17 ноя 2022, 19:48

Бачу що рослина потребує обрізки, формування - але ж я не був там з грудня 2021 року, тому поки що так.
Изображение

Аватара пользователя
enriko
Освоившийся
Сообщения: 104
Зарегистрирован: 06 фев 2020, 19:22
Откуда: Крым
Зовут: enriko
Поблагодарили: 28 раз

Re: Prague citrandarin

Сообщение enriko » 22 ноя 2022, 12:36

А какие морозы перенесла и как долго они были и где растет?

Аватара пользователя
Forward

Орден за заслуги Орден уникальности
Местный
Сообщения: 813
Зарегистрирован: 17 дек 2014, 08:35
Награды: 2
Откуда: Киев, дача в Крыму
Зовут: Forward
Благодарил (а): 182 раза
Поблагодарили: 662 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение Forward » 10 окт 2023, 16:37

Південь Херсонської області(під окупацією):

3.jpg


- фотографував чоловік який приглядає за господарством, обрізати як належить, бачу, не зміг. Добре що хоча б поливав мої рослини, спека була жорстока.
Изображение

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 956
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4007 раз
Поблагодарили: 1519 раз

Re: Prague citrandarin

Сообщение VitaliyT » 17 окт 2024, 19:10

Гібрид (Unshiu X P. trifoliata) ITSZ Прага
Мабуть чеський сорт.
Найбільш точно позначений як гібрид (Unshiu X Poncirus trifoliata) ITSZ Prague.


Я б суворо дотримувався цієї номенклатури - вона ідентична позначенню згідно з літературним джерелом: "Вирощування цитрусових", c. 1987, Ing. Станіслав Гушак, CSc., Doc.Ing. Володимир Таборський, CSc., проф. Інж. Павел Валічек, д-р наук, сторінка 21 – 2.2. Основи генетики та селекції цитрусових. фіг. 45: «Гібрид (Unshiu X Poncirus trifoliata), виведений в ITSZ Prague»


Він відрізняється від «гібридного» PT X Unshiu (найчастіше з додаванням СРСР), який походить із колишнього Радянського Союзу – те саме джерело, Сторінка 23 – Рис. 49 : «Химера № 19 (Unshiu + Poncirus trifoliata)».
Він відрізняється головним чином тим, що в першому випадку це гібрид, тоді як у другому випадку це не гібрид, створений шляхом генетичного схрещування, а шляхом химеризації. Габітус зростання цього схожого сорту досить прямостояче, більше нагадує цитранж (не вірте мені на слово, це звичайно не цитранж, але на нього схоже), але сорт досить неукорінений, частини рослини можуть виглядати як празький гібрид, інші навіть як звичайний Poncirus trifoliata.

Він розповсюджується по всій Європі, тобто по всьому світу, з Німеччини паном Воссом (Vosse), який, згідно з отриманою інформацією, отримав його від ITSZ у ​​Празі. Рослина, яка тут росте, або виникла тут в рамках дослідів у дореволюційний період, або була завезена сюди з колишнього СРСР (деякі усні джерела говорять про походження як про роботу якогось студента чи докторанта, інші — про імпорт із СРСР). СРСР - Я особисто вважаю, що згадане вище літературне джерело, яке розповідає про розведення в ITSZ), було позначене як неперспективне, було викопано та вивезено до Німеччини паном Б. Воссом (знову ж таки за неперевіреною усною інформацією). А звідти він згодом поширився по всій Європі. Питання, однак, що насправді Б. Восс взяв із собою з Праги у 2000 (?) році? Гібрид чи химера №19, яка тут була, мабуть, "для спостереження"? Ми, ймовірно, ніколи не дізнаємося - Unshiu і PT точно були написані на обох ... і написати Прагу, щоб запам'ятати, звідки він її взяв, цілком логічно ... і плутанина повна.

Єдине, що можна сказати напевно, це те, що в Чехії вже було три «гібриди» між Понцирусом і мандарином Уншіу. У цьому немає нічого недоведеного — я сам їх усі бачив. Перший - справжній гібрид, створений в Празі, другий, швидше за все, згадана вище химера і третій, для якого батьки вказані навпаки - перший Понцирус, з чітко зубчастими до пилоподібних строго потрійними листям.

За кордоном стверджують, що це химера, навіть описують різних змій L1, L2 з Unshiu і N1 з Poncirus і пояснюють всяке. Але за кордоном ці рослини демонструють значну мінливість, наприклад, схиляються до чистого Понцирусу. Навпаки, наші рослини абсолютно стабільні, принаймні, з точки зору зовнішнього вигляду, тепер я не маю на увазі їх випадкову загибель без причини (припущення нижче). Принаймні я не маю інформації від інших виробників Чехії про нестабільність цього сорту. 16 лютого 2016 року за моєї участі в МУ в Брно був проведений цитометричний аналіз геному рослини, який підтвердив, що це дійсно гібрид, а не химера. У той же час, за розміром геному, звичайний звичайний трійчастий можна виключити як батьків ... так що це, швидше за все, був варіант PTFD, на який рослина дуже схожа. У мене немає зразка ФД, розмір геному не вдалося перевірити, але я отримаю фрагмент ФД від ПБ і цей варіант також буде перевірено.


2009 рік став переломним для долі цього сорту в нашій країні – всі рослини у знайомих мені виробників пішли. Наступного року Z.Č взяв щеплення від моїх материнських рослин, які пережили цей рік без шкоди, і розмножив їх у більших масштабах, і так сорт повернувся до наших виробників. Наскільки мені відомо, через кілька років З.Ч. і імпорт щеплень цього сорту (питання власне якого) з Франції до нас.

----------------------------------------

Гібрид (Unshiu X Poncirus trifoliata) ITSZ Prague

Гілки сорту плоскі і закручені, схожі на Flying Dragon, з дрібними одиночними, подвійними або трійчастими листками неправильної форми з рівними краями, дрібними квітками і великими закрученими колючками. Морозостійкість значна, непідтверджені літературні дані говорять про температури від -15 до -20°C. Однак досвід виробника з Відня показує, що його морозостійкість могла б бути ще більшою.
Зростає значно нависає, габітусом нагадує карликову вербу Мацудо. Частково листопадний сорт, молоді рослини практично не опадають, старші, можна сказати, майже такі ж листяні, як Понцирус, хоча рослина завжди зберігає листя тут і там протягом зими.

Плоди менші, у формі мандарина, солодкі без впливу понціру на смак, але скоріше нижчої якості мандарина, тривалість нашого вегетаційного періоду також здається достатньою в низинах, хоча, очевидно, за рахунок менших і менш стиглих плодів .
Безсумнівно, найперспективніший сорт для експериментів з вирощування цитрусових у відкритому грунті в нашій країні разом з гібридом USA119 (хоча і має демонстративно смачні плоди, але меншу морозостійкість - літ. макс -12С, досвід підтверджує, я не перевіряв). ще)

Однак часто гине без видимих ​​причин. Кора старої деревини лущиться і відшаровується, деякі гілочки червонуваті на розрізі під корою. Основні симптоми спостерігаються у цитрусових, уражених псорозом. Однак подібність може бути чисто випадковою. Жодна з моїх рослин поки що не загинула, цвіте щороку, але ніколи не тримала плодів, літня спека завжди скидає зав'язування. Інформація про плоди надходить від виробника з Граніце, для якого вона нещодавно вносила добрива.

-------------------------------------------------------------

Примітки:

19 лютого 2016 року мені вдалося зв’язатися з професором Валічеком, співавтором згаданого видання. Ось його відповідь: « Я дуже радий, що хтось має в асортименті цей гібрид. Він був виведений професором Поспішілом шляхом класичного схрещування та подальшої селекції. Напевно, це було після його повернення з експертизи в Гані, під час його роботи в ITSZ, приблизно 1971 -1977 роки, на жаль, я не знаю більше .

Я маю нову інформацію від керівника теплиці ITSZ у ​​Празі, пана Главача (він керує з 1985 року).

Оригінальний гібрид досі росте в теплицях у Празі, його ніхто ніколи не викопував і не вивозив.

Тож якщо інформація про те, що Б.Восс взяв рослину з Праги, правдива, то, швидше за все, він взяв не празький гібрид, а іншу рослину – тобто, ймовірно, Химеру №19. Навіть тут він позначений Unshiu та PT. А звідки він був імпортований? – з Праги. І заміна міток зроблена.



Як я писав - Химера №19 може виглядати як гібрид з Праги, але також схожий на рослину Сільвіана у Франції, але також як PT



Геном празького гібрида, кажучи простою мовою, стабільний лише з одним виразним піком меридіана. Химери, як правило, мають більше піків.

Однак розмір ДНК празького гібрида не відповідає передбачуваним батькам. Він значно більший. Чи то неймовірний збіг обставин, чи то гра природи під час схрещування, чи то були насіння, чи то рослини додатково штучно опромінювали. Ось що я зараз намагаюся з’ясувати. Я отримав інформацію, що тоді дійсно проводилися досліди з опромінення насіння. Але чи так було з цим сортом, ніхто не знає.

2017-10 Рослини тримають 6 плодів, які починають злегка забарвлюватися. Плоди дуже дрібні

2018-01-08 Додано фотографії фруктів, які вже пофарбовані. Завод все ще на вулиці - навіть біля будинку та під брезентом автомобіля без жодної герметизації до стін чи землі. Плоди дійсно дуже дрібні, але на них поки що немає пошкоджень. Я їх ще не збирав - теж від цього особливого не чекаю (на жаль).

2018-01-09 Плоди зібрано. Хм .. критикувати можна тільки їх розмір. Смак майже ідентичний мандаринам Unshiu, тобто солодкий без кислинки і гіркоти, але трохи менш соковитий. Понцірин ніжно, але дуже ніжно, в мембранах, але він ніяк не заважає, коли ви його їсте. Ви можете відчути це лише приблизно через 3 хвилини після споживання. За смаковими якостями разом з USA119 кращий з морозостійких гібридів, може навіть трохи кращий. Усі плоди були повністю без кісточок і без будь-яких ознак мікробів.

2010-09-07.jpg
2014-04-26.jpg
2011-06-12.jpg
2013-04-27.jpg
2013-07-13.jpg
2018-04-25-a.jpg
2018-04-25-b.jpg
2018-04-25-d.jpg
2018-11-18-b.jpg
2018-11-18-c.jpg
2018-11-18-d.jpg
2018-01-08-a.jpg
2016-06-02.jpg
chimera-no19-unshiu---pt.jpg
ushiu-x-pt-itsz-prague.jpg
imgp4180.jpg
img_2953u.jpg


Джерело: https://citrusy.estranky.cz/fotoalbum/m ... ifoliata_/


П'ятниця, 7 лютого 2020 р.
Prague Citsuma (Празька Цитсума)
Празька Цитсума або +Citroponcirus 'Prague'

Празька цитсума, можливо, є найкращим доступним цитрусом, який поєднує морозостійкість і смак. Витримує 3°F (-16°C) 1 і 1°F (-17°C) 2 без пошкоджень, що робить його витривалим у зоні 7a та, можливо, у зоні 6b

. Стиглі плоди солодкі без гіркоти Poncirus. 4 Листки дрібні, широко розташовані. Листя різняться між трійчастими, дволистими та однолистими. Гілки тонкі, злегка повислі.

Походження Праги, можливо, невідоме. Б. Восс отримав від оранжереї ITSZ з Праги. ІТСЗ — скорочена назва Інституту тропічного і субтропічного землеробства. Це аграрний факультет університету. Припускають, що воно прибуло з Росії. Можливо, це може бути китайська химера Hormish, але маленькі плоди Праги не опушені.

Химера
Хоча в гібриді всі клітини генетично ідентичні, «химера — це рослина, що складається з двох або більше генотипів у шарах, які складають верхівку пагона» 3 Для Праги, на основі смаку та зовнішнього вигляду, плодові клітини є Сацума, а тканина стебла та частина листя походять від Понцируса, можливо, Дракона.

Деревні рослини мають три клітинні шари, що діляться, на верхівці росту. Вони називаються L1, L2 і L3. L1 є джерелом зовнішньої частини стебла та верхньої частини листка. Він утворює епідерміс, продихи та мішечки у плодах. 4 На діаграмі зеленим кольором позначені клітини з Понцируса, L3
layers.gif



Ймовірно, це химера 2 з наступних причин:
1) Якість плодів
2) Зовнішній вигляд листя взимку вказує на змішання генотипу.
L1 епідерміс
L1 підепідермальний шар
L3 тіло, внутрішній шар, центр листка, також судинний пучок. L3 is poncirus

Шмідт (1924) представив концепцію «tunica-corpus» для опису стратифікованого вигляду клітинних шарів у апікальних меристемах пагонів квіткових рослин. Більшість дводольних рослин мають три окремі верхівкові клітинні шари (L 1 , L 2 і L 3 ), які залишаються незалежними один від одного... У цитрусових і соковий мішок, і епідерміс околоплодника походять від L 1 ; L 2 зазвичай утворює насіння, стінки сегментів, гіподерму та мезокарпій навколоплідника; у той час як L 3 розвивається в судинний пучок

Відповідно до теорії «tunica-corpus», рослинна химера — це мозаїка, в якій генетично різні клітини існують у апікальній меристемі пагона, яка дає початок клітинам, які розвиваються в органи рослини. 5
prague1.jpg
prague3.jpg
prague 2.jpg



Знімки, зроблені в січні 2020 року, показують жовтий колір у центрі листя клітин Poncirus.
Джерело: https://hardycitrus.blogspot.com/2020/0 ... tsuma.html

Аватара пользователя
ilya11

Орден уникальности За 1000 сообщений
Супермодератор
Сообщения: 1142
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 21:23
Награды: 2
Откуда: Vaux Le Pénil, Франция, середина 8-ой зоны
Зовут: Илья_
Благодарил (а): 171 раз
Поблагодарили: 1182 раза

Re: Prague citrandarin

Сообщение ilya11 » 18 окт 2024, 14:35

Виталий,
В свое время мы обсуждали достаточно подробно эти растения на старом форуме CitrusGrowers. На фото рис.45 типичный F1 гибрид понцируса, в то время как на рис. 45 растение неотличимое по виду от Праги. ( "Вирощування цитрусових", c. 1987, Ing. Станіслав Гушак, CSc., Doc.Ing. Володимир Таборський, CSc., проф. Інж. Павел Валічек, д-р наук, сторінка 21 – 2.2. Основи генетики та селекції цитрусових.

Я обсуждал результаты измерения размера генома Праги с его авторами. Они демонстрируют большой разброс величин для растений у которых a priori он должен быть одинаков.
2016-06-02.jpg

Средние для понцирусов 645 пм, для уншиу 660, Прага 650. Эти значения в данном случае статистически одинаковы, т.е. метод не позволяет отличить геномы понцируса и сатсумы , их гибрида и химеры.
Илья

Изображение


Вернуться в «Трифолиата, папеда и их гибриды»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость