US-942 (Sunki x Flying Dragon)

Модераторы: ivan3103, Таня

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 3996 раз
Поблагодарили: 1482 раза

US-942 (Sunki x Flying Dragon)

Сообщение VitaliyT » 09 авг 2022, 20:38

Ця напівкарликова гібридна підщепа дає здорові дерева малого та середнього розміру з широким спектром прищеп, стабільно дає велику кількість якісних плодів, та з хорошою стійкістю або толерантністю до хвороб.

US-942 була випущена Міністерством сільського господарства США в 2010 році (Bowman і McCollum, 2010), і з того часу вона швидко набула популярності у Флориді. За даними щорічних звітів Міністерства сільського господарства Флориди Budwood, кількість розмножень на US-942 з 2011 по 2018 рік становила 1 784 729 дерев.

Подібно до US-812, ця підщепа US-942 є гібридом мандарина Sunki x Flying Dragon (P. trifoliata) і перед випуском була протестована в основному Міністерством сільського господарства США разом з партнерами з промисловості у Флориді, але згодом була широко висаджена та оцінена. Польові показники в основному вивчалися з насадженнями солодкого апельсина, але випробування також показали відмінні показники з насадженнями грейпфрута, мандарина, помело та таїтського лайму.

US-942 виділяється тим, що утворює таку велику кількість плодів на більш компактному дереві, десь між стандартним розміром підщепи US-812 і карликовим розміром US-897. Серед чотирьох хороших варіантів нових підщеп, які пропонують підщепи серії US, можна знайти те, що добре підходить для більшості нових планів посадки або ситуацій пересадки.

Основними позитивними властивостями US-942 є висока врожайність з морозостійкістю, стійкістю або толерантністю Фітофторозної кореневої гнилі, довгоносика Diaprepes, високого рН ґрунту, має ген стійкості трістези (CTV ctvR), опіку цитрусових і легкість рівномірного розмноження насіння, а також ефект напівкарликовості на розмір дерева прищепи, індукція хороша якість плодів та індукція хорошої продуктивності плодів на дерево та на об’єм крони.

Продуктивність була видатною під час випробувань як на добре дренованих глибоких ґрунтах, так і на важких ґрунтах із високим рівнем грунтових вод. Зовсім недавно US-942 був найкращим у польових випробуваннях, уражених хворобою зеленіння цитрусових Huanglongbing, а характер його толерантності до Huanglongbing був предметом детальних тепличних досліджень. Основні несправності поки що не виявлені. Хоча відносно невідомий в інших областях виробництва цитрусових, US-942, ймовірно, буде найбільш використовуваною підщепою для нових розмножень у Флориді протягом 2018-19 років, випереджаючи раніше найбільш використовувані підщепи Kuharske, Swingle, sour orange і X639. Характеристики та польові характеристики US-942 були описані в додаткових публікаціях (Albrecht and Bowman, 2019; Bowman and Albrecht, 2017; Bowman et al., 2003; Castle et al., 2004, 2011; McCollum and Bowman, 2017; Wutscher і Боумен, 1999).

Хворобу озеленення huanglongbing (HLB) можна припустити на основі комбінації даних з кількох джерел, причому «US-942» і «US-802» зазвичай забезпечують найкращі врожаї з одного дерева в дослідах, що містять багато підщеп і уражені HLB. Виявилося, що «US-812» і «US-897» найбільш корисні в місцях, де HLB відсутній або ефективно керований, або де дерева висаджуються з високою щільністю для оптимізації виробництва на одиницю площі.
US-942 r.jpg
D4632-1.jpg
US.jpg
us.jpg
image-2 (1).png
Без імені.jpg
4-Table2-1.png

PDF
https://drive.google.com/file/d/1U5fuS7 ... sp=sharing https://drive.google.com/file/d/1HVUjql ... sp=sharing


Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 3996 раз
Поблагодарили: 1482 раза

Re: US-942 (Sunki x Flying Dragon)

Сообщение VitaliyT » 04 ноя 2022, 21:49

Підщепи.jpg

У випробуванні 1 (грейпфрут) UF 5-1-99-2 pummelette розвинув об’єм крони приблизно в п’ять разів більший, ніж дерева Star Ruby, які були меншими та компактнішими (мал. 1). У рамках тієї ж оцінки підщепа US-942 значно збільшила об’єм крони та діаметр стовбура, ніж кислий апельсин і X-639 (мал. 1).

У випробуванні 2 грейпфрутові дерева Ray Ruby на US-812 розвинули найбільш міцний і темно-зелений колір крони і приблизно втричі більші, ніж дерева на Orange 16 (мал. 1).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Поточні випробування цитрусових підщеп, які проводяться Кооперативним розширенням Університету Джорджії в окрузі Лоундс, обіцяють підвищення врожайності, покращення якості плодів і стійкості до хвороб.

Джейк Прайс, агент розширення UGA та координатор розширення округу Лоундс, підготував шість випробувань місцевих підщеп/сортів цитрусових з різними цілями. Ці дерева вирощуються на замовлення розплідниками цитрусових у Флориді, сертифікованими Міністерством сільського господарства США, відповідно до специфікацій Прайса.

Багато сортів цитрусових, які виходять із насіння, ідентичні батьківському дереву, але їх коренева система зазвичай більш сприйнятлива до комах і хвороб порівняно з деревами, щепленими на підщепі. Комбінація бажаного сорту цитрусових на найкращій підщепі цитрусових може надати дереву якості, які покращують.

«Є сорти цитрусових, які мають кращу кореневу систему, але плоди поганої якості. Якщо ви візьмете чудову кореневу систему, яка має стійкість до комах і хвороб, а потім прищепите прищепу потрібного вам сорту цитрусових, це дасть чудове дерево», — сказав Прайс.

Тривають випробування цитрусових

Найстаріше випробування, посаджене в 2014 році, полягає в вирощуванні дерев сацума «Owari» на 10 стандартних і нових трійчастих гібридних підщепах. Трилистна гібридна підщепа є схрещуванням сорту під назвою Poncirus trifoliata, схрещеного з іншим типом цитрусових. Poncirus trifoliate часто використовується для схрещування підщеп, оскільки він має бажані якості, включаючи стійкість до шкідників і хвороб. Оцінюють підщепи «US-942», «US-897», «US-852», «US-812», «X-639», «Kuharski Carrizo», «Swingle», «Cleopatra», «Sour Orange». і «Rubidoux».

Мета цього випробування — оцінити ефективність «Owari» сацума на цих підщепах, щоб надати виробникам більше варіантів підщеп. Зараз більшість цитрусових у Грузії вирощують на підщепах Poncirus trifoliata, таких як «Rubidoux», «Rich 16-6» або «Flying Dragon». Випробувані трійчасті гібридні підщепи — з префіксом США — були розроблені Kim Bowman, генетиком підщеп із Служби сільськогосподарських досліджень USDA (USDA-ARS) у Форт. Пірс, Флорида. Дані збиралися щороку в міру дозрівання дерев, щоб показати, як кожна з цих підщеп працює з сацумою «Owari».

Проба № 2, висаджена в 2016 році, вивчає ранньостиглі сорти сацуми на підщепі «Rubidoux». Випробування № 3, висаджене в 2018 році, вивчає два гібриди satsuma/changsha під назвами «Orange Frost» і «Artic Frost». Проба № 4, висаджена в 2018 році, випробовує мандарин «Sugar Belle» на чотирьох підщепах. Випробування № 5 і 6, висаджені в 2020 році, будуть оцінювати сацуму «Silverhill» і мандарин «Tango» на нещодавно випущених підщепах, стійких до хвороби зелені цитрусових, також відомої як Huanglongbing (HLB), яка спустошила мільйони гектарів цитрусових. культур по всій території США та за кордоном.

Традиційно мандарин сацума вирощували переважно на підщепах Poncirus trifoliata, таких як «Flying Dragon», «Rich 16-6» і «Rubidoux». Ці випробування визначатимуть, як нещодавно створені підщепи цитрусових впливають на різні сорти дерев з точки зору врожайності, якості плодів, стійкості до хвороб, розміру дерева та морозостійкості. Підщепа «Rubidoux» використовується у випробуваннях для порівняння з низкою інших гібридних підщеп, розроблених Міністерством сільського господарства США та Університетом Флориди. Багато з цих підщеп показали толерантність до HLB.

«Багато з цих підщеп, які оцінюються, ніколи ніде не оцінювалися на сацумах», — сказав Прайс. «Виконуючи ці випробування, ми побачимо, як деякі сорти цитрусових, які ми вирощуємо в Грузії, працюють на цих нових підщепах. Якщо HLB стане проблемою в Грузії, ми матимемо дані про те, як вирощені в Грузії сацуми та танго працюють на новіших підщепах, стійких до HLB».
Джерело: https://newswire.caes.uga.edu/story/854 ... tocks.html


Вернуться в «Подвои»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя