ринкові клементини 'Clemenruby'. Достатньо смачні, солодкі з кислинкою. Шкірка при повному визріванні оранжево-червона.
Вперше охарактеризовано фітохімічний склад і антиоксидантну активність трьох надранніх сортів клементину ( Citrus clementina Hort ex Tan. cv. Basol, Clemensoon і Clemenrubí), що виходять з Іспанії. Робота виконана вченими Мадридського університету Комплутенсе та Політехнічного інституту Браганса.
Ці клементини є відповідним джерелом біологічно активних сполук, таких як вітамін С (значення близько 80 мг/100 г), що дозволяє задовольнити рекомендовану добову норму споживання звичайною порцією. Сахароза є найпоширенішим цукром, а калій основним мінералом, а марганцю — найменшим. Вміст жиру дуже низький (<0,5 мг/100 г), з пальмітиновою кислотою та α-токоферолом найбільш поширеними жирними кислотами та вітаміном Е, відповідно. Флавоноїди є переважаючими фенольними сполуками, з яких найкраще представлені нарірутин/нарингин та (нео)гесперидин. Оцінена антиоксидантна здатність подібна до показників інших цитрусових.
«Важливо відзначити наявність відповідних рівнів вітаміну С (переважно аскорбінової кислоти), які дозволяють досягти норми споживання цього вітаміну з їжею за рахунок споживання нормальної порції будь-якого з досліджених клементинів (близько 75 г), – пояснюють вчені - Ці сорти також містили відносно високий рівень загальної харчової клітковини з значним рівнем нерозчинної фракції в сорті Clemenrubí. Ці сорти клементину є хорошими джерелами біологічно активних сполук з потенційною користю для здоров'я, що може бути дуже цікавим для їжі. промисловості з метою розробки харчових продуктів, збагачених природними сполуками, а також для підвищення антиоксидантної здатності харчових продуктів».