Reikou (Hamasaki) tangor

Модераторы: ivan3103, Таня

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 943
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4006 раз
Поблагодарили: 1507 раз

Reikou (Hamasaki) tangor

Сообщение VitaliyT » 27 мар 2023, 19:16

Hamasaki (麗紅, はまさき, Хамасакі) — який також називають Reikou. Є рідними для Японії та був виведений у філії префектурі Saga на острові Kyushu в 1984 році, експериментальної станції фруктових дерев (нині Відділ дослідження цитрусових (Кучіноцу) Інституту досліджень фруктових дерев), з використанням традиційних методів схрещування тангора Kiyomi/Encore No.5 x Murcott був зав'язаний перший плід. У квітні 1996 року було проведено 8-е тестування на адаптивність і характеристики цитрусових. Було погоджено, що він підходить як новий сорт-кандидат. Setoka має таку саму схему парування, але Reikou збирають трохи раніше, ніж Setoka, тому ви можете насолодитися нею раніше.

Важливо зазначити, що Hamasaki — це не назва сорту, а торгова марка, створена виробниками в місті JA Karatsu у Saga в Японії для маркетингових цілей, зареєстрований у 2004 році та є брендом. Назва сорту — Reikou, і обидві назви використовуються в Японії, особливо в префектурі Saga, для продажу фруктів.
Пізніше, у 2010 році, Reikou були перемарковані торговою маркою Hamasaki в рамках маркетингової кампанії з просування сорту як фрукта преміум-класу.

Reikou переважно вирощують у місті Karatsu в префектурі Saga і культивують у передових теплицях для контролю умов вирощування. Після збору врожаю лише найкращі плоди, що відповідають стандартам якості та зовнішнього вигляду, продаються як Hamasaki та зазвичай пропонуються через вибрані ринки, дистриб’юторів та роздрібних торговців. За межами префектури Saga плоди також вирощують і продають під назвою свого сорту Reikou в префектурах Nagasaki, Aichi, Hiroshima та Miyazaki.

Дерево має помірну силу росту, а форма дерева є проміжною між прямостоячою та розлогою. Гілки довгі, середньої товщини, щільні. Шипи є, але вони короткі й нечисленні, тому вважається, що їх не буде, коли дерево заспокоїться. Зав'язування плодів відносно добре. Стійкий до парші, але дещо сприйнятливий до раку. Захворюваність на кісточки на стеблах через тристеза-вірус цитрусових зростає.

Reikou (Hamasaki) мають середній або великий плід, у середньому 8-10 сантиметрів у діаметрі та 200-300 грамів ваги, мають сплющену, приосадкувату або округлу форму з одним сплощеним кінцем. Шкірка тонка, гладка, темно-оранжево-червона зі слабким блиском, а поверхня вкрита крихітними сальними залозами. Шкірка також прилипає до м’якоті, але легко очищається вручну, і після видалення залишається тонка, майже відсутня біла серцевина. Темно-оранжева м'якоть розділена на 10-14 сегментів тонкими, непомітними мембранами, щільна, м'яка, водяниста з ніжною, соковитою консистенцією. Залежно від методів вирощування, м’якоть також може мати порожнистий центр і, як правило, без насіння. Плоди Reikou повинні бути важкими для свого розміру, коли дозріють. Шукайте мандарини, у яких шкірка все ще здебільшого прикріплена до м’якоті та не має під поверхнею великої кількості бульбашок повітря. Сорт відомий своїм високим вмістом цукру, коливається від 12 до 13 Brix, іноді досягаючи 15 Brix, і змішується з помірною кислотністю менше 1% для створення солодкого, гострого та яскравого смаку, який наповнює рот освіжаючим ароматом, коли споживається.
Reikou доступні в Японії з середини зими до весни. Він дозріває в середині-кінця січня і дозріває раніше, ніж Iyokan і «Kiyomi». Збирають наприкінці сезону, щоб підвищити вміст цукру та кислотність, що є секретом приготування найкращого «Hamasaki». Свіжозібраний «Hamasaki» дуже солодкий і водночас кислуватий смак. Після збору врожаю протягом місяця відбирають кислоту в спеціальному низькотемпературному сховищі (складі), з контрольованим кліматом, а відправляють, коли цукристість і кислотність найкращі.

Reikou (Hamasaki) мають концентрований, солодкий і гострий смак, який підходить для свіжого та вареного приготування. Сорт легко очищається від шкірки, що робить його популярним для споживання прямо з рук, а м’якоть можна легко розділити на сегменти та кинути в салати, додати до фруктових сумішей або використовувати як свіжу начинку до страв на сніданок, таких як парфе, овес на ніч, смузі-боули та вафлі. Сегментовані шматочки хамасакі також можна замочувати в шоколаді як солодке, нарізати на сальсу, соуси та спреди або змішувати з рисом та іншими стравами із зерна. На додаток до свіжих заготовок, мандарина Хамасакі можна варити на повільному вогні у джемах, желе та мармеладі, настоювати в заправках та сиропах або варити в соусах для смаженого м’яса. Мандарини також можна злегка карамелізувати та подавати як гарнір з ароматичними речовинами та горіхами або запекти у чіпсах, тартах (пиріг), булочках, печиво та кекси. Окрім м’якоті мандарина, цедрою та соком можна посипати кулінарні страви, коктейлі, газовані напої або змішувати з соками. В Японії з мандаринів часто готують кантен, традиційний японський десерт, у якому порошок агару змішують із цукром, мандариновим соком і водою для приготування желе. Желе часто подають у видовбаних мандаринових шкірках як святковий подарунок. Апельсини також використовуються в некірі, різновиді японського вагаші або закуски, яку зазвичай подають під час чайних церемоній. М’яка, схожа на тісто суміш поєднується з різними харчовими барвниками і формується в мандаринах. Мандарини Хамасакі добре поєднуються з такими фруктами, як ківі, виноград, банани та чорниця, шпинат, ревінь, червона цибуля, болгарський перець, м’ясо, таке як свинина, птиця, яловичина та риба, а також горіхи, такі як мигдаль, кедрові горіхи та кешью.

Харчова цінність
Мандарини Reikou є джерелом вітаміну С для зміцнення імунної системи, одночасно зменшуючи запалення, вітаміну А для підтримки здорового функціонування органів і калію для балансування рівня рідини в організмі. Як і інші сорти апельсинів, фрукти також містять фолієву кислоту для створення генетичного матеріалу, такого як РНК і ДНК, клітковину для регуляції травного тракту, антиоксиданти для захисту клітин від пошкодження, спричиненого вільними радикалами та окислювальним стресом, а також інші поживні речовини, включаючи цинк, мідь, магній, вітамін Е, марганець, кальцій і залізо.
photo_2022-11-28_21-07-44.jpg
Hamasaki Reikou.jpg
Hamasaki m.jpg
17837.png
contents_1603.jpg


Вернуться в «Гибриды мандаринов: тангоры, танжело и др.»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 5 гостей