Грануляція, втрата ваги% (сорта, впилив підщепи)

Всё многообразие сортов цитрусовых и свой опыт их выращивания в наших условиях

Модераторы: ivan3103, Таня, Flo

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 943
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4006 раз
Поблагодарили: 1507 раз

Грануляція, втрата ваги% (сорта, впилив підщепи)

Сообщение VitaliyT » 07 сен 2021, 17:20

Грануляція, кристалізація або внутрішня сухість цитрусових є головною проблемою для споживачів. Сокові мішечки гранульованих цитрусових затверділи, гелеподібні або зернисті й мають непрозорий білий колір. Рівень екстрагованого соку низький. Розчинні тверді речовини (цукор і кислоти) містяться в нижчих концентраціях, ніж у звичайних фруктах, і, як наслідок, гранульовані фрукти несмачні».
Непрозора біла тканина в гранульованих везикулах, мабуть, є результатом товстого епідермісу та/або через потовщення стінок сокових клітин.

Причини:
Грануляція не спричинена грибком, вірусом чи бактерією, а є результатом низки аномальних фізіологічних дій.
Існує широкий спектр факторів, пов'язаних з розладом, але чіткого пояснення причини не вдалося знайти. До цих факторів належать: сорт, підщепа, зрілість плодів, навантаження врожаєм, тип ґрунту, вік дерева, міцність дерева, здоров’я дерева, розмір і розташування плодів, а також клімат, а також низка сільськогосподарських методів, включаючи частоту зрошення, використання олійних спреїв, використання різних PGR та застосування поживних речовин.

Грануляція зазвичай відбувається на швидко зростаючих плодах. Найчастіше уражаються гібриди navel, Валенсія, грейпфрут і мандарин. Належне внесення добрив і поливу, а також ранній сезонний збір урожаю можуть полегшити цю проблему. Проблема змінюється залежно від сезону і є більшою проблемою для плодів більшого розміру або пізнього цвітіння. Схоже, що висихання пов’язане з перезріванням, нестачею води, надмірною енергією дерев і тривалою теплою та/або сухою осінньою погодою. Передчасне висихання плодів також пов’язане з молодими деревами, стан, який полегшується зі зрілістю дерев.

Гранулювання пов’язане зі зниженням рівня кислоти та цукру у фруктах. Багато факторів, згаданих вище, що стосуються гранулювання, також призводять до зниження внутрішнього вмісту цукру та/або кислоти (наприклад, пізнє цвітіння плодів, великі плоди, високі температури, підвищений вміст вологи в плодах через зрошення або дощ, затінені умови тощо).

Огляд причин грануляції:
Перезрілі фрукти – поширеною причиною висихання апельсинів є те, що апельсини занадто довго залишаються на дереві після того, як вони повністю дозріли.

Недостатній полив – якщо дерево отримує занадто мало води під час плодоношення, це може спричинити сухість апельсинів. Основна мета будь-якого дерева, а не лише апельсина, — вижити. Якщо води буде занадто мало, щоб підтримувати як апельсинове дерево, так і плоди апельсина, плоди постраждають.
Забагато азоту – Занадто багато азоту може спричинити сухість апельсинів. Це тому, що азот сприятиме швидкому росту листя за рахунок плодів. Це не означає, що ви повинні виключити азот з графіка підгодівлі вашого апельсинового дерева (їм потрібен азот, щоб бути здоровими), але переконайтеся, що у вас є належна кількість азоту та фосфору.

Погодні стреси. Якщо у вас погода не по сезону тепла або не по сезону холодна, поки апельсинове дерево плодоносить, це може бути причиною сухих апельсинів. Коли дерево зазнає стресу через погодні умови, плоди страждатимуть, поки дерево працюватиме, щоб вижити в неочікуваних умовах.

Незріле апельсинове дерево. Часто в перші рік або два, коли апельсинове дерево дає плоди, апельсини сухі. Це тому, що апельсинове дерево просто недостатньо зріле, щоб належним чином плодоносити. Саме з цієї причини деякі виробники обрізають усі плоди, які з’являються в перший рік цвітіння апельсинового дерева. Це дозволяє дереву зосередитися на дозріванні, а не на виробництві нижчих плодів.

Поганий вибір підщепи. Хоча це рідко, але якщо ви виявите, що у вас майже щороку з’являються сухі апельсинові плоди, можливо, підщепа, яка використовувалася для вашого дерева, була невдалою. Майже всі цитрусові зараз прищеплюють на міцнішу підщепу. Але якщо підщепа не підійде, результатом можуть бути погані або сухі апельсини.

Незалежно від причин сухості апельсинів, ви часто виявите, що фрукти, зібрані пізніше в сезоні, будуть більш уражені, ніж апельсини, зібрані раніше в сезоні. У більшості випадків причина, чому апельсинове дерево дало сухі апельсини, виправляється сама собою до наступного сезону.

Щоб визначити наявність дефекту грануляції в цитрусових, нам потрібно провести кілька тестів на розрізи випадковим чином по всій партії/піддонах цитрусових.
Грануляція.jpg
3-s2.0-B9780128187326000046-f04-06-9780128187326.jpg
Частота грануляції, % плодів апельсина Хамліна, щеплених на різних підщепах на дослідницькій фермі Сохар, 2008 р..png
IMG_20220827_204521_141.jpg
вплив підщепи на відсоток грануляції в плодах
Грануляція табл..jpg
гран.jpg
IMG_20221015_185258_176.jpg
Втрата ваги%, щільність та легкість очищення шкірки
Маса плодів Mandared, щепленого на 10 підщепах..png
Маса плодів Mandared, щепленого на 10 підщепах.


Вернуться в «Сорта цитрусовых»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостя