Помощь начинающим цитрусоводам

Модератор: andrey

Аватара пользователя
denis.pilipenko
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 26 июл 2020, 08:20

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение denis.pilipenko » 26 июл 2020, 08:33

Нужна помощь. Два года назад приобрел цитрусовые,насколько знаю все привиты на трифалиате. Апельсин растет нормально, а два сорта мандарина стоят на месте а трифалиата постоянно выкидывает свои ветки, которые растут очень быстро


medyk
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 22 янв 2019, 09:47
Откуда: Волинь
Зовут: Андрій

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение medyk » 26 июл 2020, 16:14

Доброго дня.Підкажіть,будьласка,як дізнатися,що пагони на цитрусі вже повністю визріли,і їх можна зрізати для черенкування?

Vagrant
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 16 май 2022, 17:41
Откуда: Киев
Зовут: Юрий..
Благодарил (а): 1 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение Vagrant » 16 май 2022, 20:18

Вітаю шановне товариство.
В грудні минулого року, в квартирі з'явився лимон Київський, був він придбаний в магазині на подарунок, але так сталося, що я і досі за ним наглядаю. Є декілька питань..
Чи треба було його одразу пересадити?
Він за місяць після покупки, виріс більш ніж на десять сантиметрів і я вирішив, що йому все норм і так залишив. За наступний місяць він додав ще п'ять сантиметрів і це взимку! Вирішив я його трохи обрізати, а обрізок поставив на вкорінення і зараз він сам вже пускає гілочки.
Це взагалі нормально? Чи їх в магазинах чимось обробляють, щоб росли?
Зараз почалась нова хвиля росту, але листя тонке, бліде та матове, може йому чогось бракує? І ще на деяких з'явились маленьки пухірці, як вм'ятинка з тильної сторони на зовнішню, але в "хворобах та шкідниках" я нічого схожого не знайшов..
Коли на старих листках почали жовтішати кінчики, спробував підгодовувати "Гілеєю" універсальною, наче трохи жовтизна зменшилась.
І що до цвітіння.. Деревце наче не маленьке, але поки що а ні натяку на квіти. Чи може ще рано?
Чи варто його пересадити зараз?
https://ibb.co/2vNJttG
https://ibb.co/pjZL2hM

Аватара пользователя
Bersagliero

Орден за выдающиеся заслуги Орден за заслуги Орден почета За 1000 сообщений
За 2000 сообщений
Модератор
Сообщения: 2627
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 17:29
Награды: 5
Откуда: Мукачево, Львів
Зовут: Олександр
Благодарил (а): 3935 раз
Поблагодарили: 9139 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение Bersagliero » 19 май 2022, 14:23

Vagrant писал(а):Вітаю шановне товариство.
В грудні минулого року, в квартирі з'явився лимон Київський, був він придбаний в магазині на подарунок, але так сталося, що я і досі за ним наглядаю. Є декілька питань..
Чи треба було його одразу пересадити?
Він за місяць після покупки, виріс більш ніж на десять сантиметрів і я вирішив, що йому все норм і так залишив. За наступний місяць він додав ще п'ять сантиметрів і це взимку! Вирішив я його трохи обрізати, а обрізок поставив на вкорінення і зараз він сам вже пускає гілочки.
Це взагалі нормально? Чи їх в магазинах чимось обробляють, щоб росли?
Зараз почалась нова хвиля росту, але листя тонке, бліде та матове, може йому чогось бракує? І ще на деяких з'явились маленьки пухірці, як вм'ятинка з тильної сторони на зовнішню, але в "хворобах та шкідниках" я нічого схожого не знайшов..
Коли на старих листках почали жовтішати кінчики, спробував підгодовувати "Гілеєю" універсальною, наче трохи жовтизна зменшилась.
І що до цвітіння.. Деревце наче не маленьке, але поки що а ні натяку на квіти. Чи може ще рано?
Чи варто його пересадити зараз?
https://ibb.co/2vNJttG
https://ibb.co/pjZL2hM

Найкращий час для пересадки кінець січня - початок лютого. В даний час рослина виглядає нормально, я б не пересаджував. Головне не заливати і не перегодовувати, тоді все буде добре. Цвітіння може з’явитись пізніше, впродовж року - декілька раз. Це особливість Пондерози, саме так називається цей сорт лимону. Київського сорту не існує.
Изображение

iordanec
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 08 июн 2022, 08:39
Откуда: г.Днепр Украина
Зовут: Сергей

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение iordanec » 08 июн 2022, 09:07

Всем доброго времени суток.Лимоны на подоконнике появились у меня недавно.опыта нет.На данный момент у меня лимон Киевский,мандарины Клементин и Ковано Вассе.Есть вопрос.Лимон Киевский у меня плодоносит.сейчас на нем один плод,а остальные цветы и плоды были удалены,так как растение молодое и не хватает листьев.Недавно лимон начал по немного сбрасывать снизу листья.вверху как бы подсыхают местами.Лимон стоит на подоконнике,но к сожалению с северной стороны.подсвечивается лимон лампой холодного света 100ватт и фитолампой.ежедневно по 12 часов.Полив по надобности.Ежедневно лимон опрыскивания водой с пульверизатора.Что же ему не хватает?не погибнет ли он с плодом?фото не получается отправить(https://ibb.co/hWRvLy2

Аватара пользователя
ilya11

Орден уникальности За 1000 сообщений
Супермодератор
Сообщения: 1140
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 21:23
Награды: 2
Откуда: Vaux Le Pénil, Франция, середина 8-ой зоны
Зовут: Илья_
Благодарил (а): 171 раз
Поблагодарили: 1179 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение ilya11 » 10 июн 2022, 19:10

Трудно определенно сказать, но в целом в Днепре летом, даже на северной стороне лимон не нуждается ни в какой подсветке.
Листья скорее всего обожжены избытком освещения.
Илья

Изображение

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 942
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4006 раз
Поблагодарили: 1507 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение VitaliyT » 10 июн 2022, 19:24

Згідний, досвічувати не потрібно і цього хватає! Постійне обприскування теж не потрібне! На мою думку, на листях дійсно (мінімальний) сонячний опік, думаю це із за цих оприскувань.
Сонячний опік.jpeg
Сонячний опік на мокрому листку.jpg

Vagrant
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 16 май 2022, 17:41
Откуда: Киев
Зовут: Юрий..
Благодарил (а): 1 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение Vagrant » 30 июл 2022, 11:46

Нещодавно лимон викинув отаку гілочку з бутонами
https://ibb.co/ySgHHpc
але вони чомусь пожовтіли та пішли зморшками, деякі вже збираються відпадати.
Ну, щонайменше з'ясувалось, що лимон не бракований та може цвести :-)

Vagrant
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 16 май 2022, 17:41
Откуда: Киев
Зовут: Юрий..
Благодарил (а): 1 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение Vagrant » 11 ноя 2022, 10:08

Вітаю. нід хелп!
Тут якісь хробаки з'явились в горщику і це не личинки грибних комах, а щось більше.
https://ibb.co/HzvWDN4
Що це? Може "Актарою" ливнути?
І щось листя почало сипатись, навіть зелені, здорові листи падають, може це через хробаків?

Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 942
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4006 раз
Поблагодарили: 1507 раз

Re: Помощь начинающим цитрусоводам

Сообщение VitaliyT » 11 ноя 2022, 10:16

Юрій привіт!
Можна застосувати актару, але мені здається не поможе.
Видимо в ґрунті якась нематода, що за ґрунт? Листя сипе, або коріння не працює, або мало світла, або ще щось...
Я би зробив повну замінну, з промивою коріння, садити в легкий торф'яний субстрат з перлітиком, та рідше на зиму поливати (давати просихати).


Вернуться в «Цитрусовые в комнатных условиях»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость