Диодное освещение - способы и примеры применения

Модераторы: ivan3103, Sergiy

Аватара пользователя
Dmytro
Освоившийся
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 18 май 2017, 14:29
Откуда: Київська обл., м. Ірпінь
Зовут: Дмитро
Благодарил (а): 38 раз
Поблагодарили: 117 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Dmytro » 26 май 2017, 12:49

Maxkr писал(а):Добавил еще датчик уровня освещенности. Ярекость светильника будет автоматически подстраиваться под уровень наружного освещение.

Щодо цього теж є певний досвід: спочатку я теж на Ардуіно зібрав систему яка реагувала на потік люменів з вікна і тоді вже врубала підсвітку, в результаті система якось криво працювала, то постійно врубається вирубається, то ардуіно зависає. Я колупав його колупав, запарився. В результаті поставив механічні таймери:
6.30-7.00 - імітація сходу сонця (оскільки в мене західна сторона вікна, тому рослин треба розбудити)
далі кожен час до 12.00 по 20хв світить 40хв пропуск (перемінна хмарність).
з 12.00 до 18.00 - природне світло з вікна
з 18.00 до 22.00 - постійно світить (доповнення сонячного дня + імітація заходу сонця)
Пробував світити одним інтервалом з 18.00-24.00, а також вранці таким інтервалом. В результаті якщо світить більше 4 годин підряд - вже підсмажує листя. Тому інтервали не більше 4 годин рекомендую.
Ранішній режим 20/40 я вичитав на інших форумах, спробував - дійсно рослини відреагували позитивно. Фактично я їх "бужу" на фотосинтез значно раніше, ніж це б зробило вікно.
0634871464 Ірпінь, під Києвом, Київська обл.
НП Ірпінь, 7


Аватара пользователя
Maxkr
Освоившийся
Сообщения: 83
Зарегистрирован: 13 сен 2016, 23:53
Откуда: Киев
Зовут: Максим
Благодарил (а): 42 раза
Поблагодарили: 73 раза

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Maxkr » 26 май 2017, 17:30

Dmytro писал(а):В результаті якщо світить більше 4 годин підряд - вже підсмажує листя. Тому інтервали не більше 4 годин рекомендую.

Дмитрий, круто , у вес там прям реактор какой-то :-)
Много свет тоже плохо, это прочувствовал на аквариумах с растениями.
У меня был эксперимент, 3 цитруса пол года росли по диодным светом без солнечного света, в закрытой комнатной тепличке, светил 14 часов в день.
Один цитрус помер, точнее отмерла прививка (но свет тут скорее всего не причем), а вот 2 других добряче вымахали и в тепличку уже не влазят :). Где-то по 4 прироста за зиму, только вызревали листья растения немного отдыхали и продолжали расти. Корневая тоже перла, оба растения дважды за зиму переваливал в новые горшки.

Диодному свету быть fireworks

Аватара пользователя
валентина

Орден за выдающийся талант Орден почета
Местный
Сообщения: 411
Зарегистрирован: 23 дек 2014, 21:15
Награды: 2
Откуда: днепропетровск
Зовут: валентина
Благодарил (а): 33 раза
Поблагодарили: 412 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение валентина » 26 май 2017, 18:47

Ношусь с идеей диодной подсветки уже довольно давно. Завидую тем, кто здесь это обсуждает. К большому сожалению совершенно не разбираюсь в диодах, линзах, панелях. У меня балкон 1х4 м. Сейчас там светят две ДНАз - на 150 и 250 вт. Загорелась идеей поменять их на светодиодные прожекторы. Но вычитала, что по люменам для такой же освещенности надо штук 6 прожекторов, что при нынешней цене довольно дорого, да и отзывы об этих китайских прожекторах плохие - могут сгореть за год. Так что пока моя мечта иметь эффективное и недорогое освещение остается мечтой. А свет меня не смущает - при ДНАзах нормально себя чувствем.

Аватара пользователя
Dmytro
Освоившийся
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 18 май 2017, 14:29
Откуда: Київська обл., м. Ірпінь
Зовут: Дмитро
Благодарил (а): 38 раз
Поблагодарили: 117 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Dmytro » 27 май 2017, 01:01

валентина писал(а):Ношусь с идеей диодной подсветки уже довольно давно. Завидую тем, кто здесь это обсуждает. К большому сожалению совершенно не разбираюсь в диодах, линзах, панелях. У меня балкон 1х4 м. Сейчас там светят две ДНАз - на 150 и 250 вт. Загорелась идеей поменять их на светодиодные прожекторы. Но вычитала, что по люменам для такой же освещенности надо штук 6 прожекторов, что при нынешней цене довольно дорого, да и отзывы об этих китайских прожекторах плохие - могут сгореть за год. Так что пока моя мечта иметь эффективное и недорогое освещение остается мечтой. А свет меня не смущает - при ДНАзах нормально себя чувствем.

якщо ДНАЗ з'їдає 400Вт і дає наприклад 10 000 люмен, то правильні світодіоди дадуть те саме при 200Вт максимум.
щодо світодіодних прожекторів - таких реально працюючих немає з реальні ціни, є парочка "фабричних", але там ціни космос і ефективність далека від сучасної.
0634871464 Ірпінь, під Києвом, Київська обл.
НП Ірпінь, 7

Аватара пользователя
potomok
Освоившийся
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 22 окт 2016, 13:04
Откуда: Київ, Троя
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 58 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение potomok » 03 ноя 2017, 15:48

Напевно пора піднімати тему!
Останній раз я писав пост, як купив 10 діодів, драйвер ізробив трохи кострубату підставку для них(зараз фотки не видно, бо вони лежать у вк).

Через деякий час я розібрав ту підставку і зробив нормальний прямокутний короб, обтянув його з боків утеплюючою плівкою з фольгою. Замовим ще 10 діодів по 3 Вт. Хлопець, який допомогав мені паяти першу партію діодів, сказав, щоб драйвер я не замовляв, він знає спосіб, як зробити це без драйверу, потрібно лише усілякі транзисторі та інші радіодеталі на 20 грн в сумі. Я його послухав і драйвер не замовив, коли діоди приїхали, я купив радіодеталі і виявилось, що товариш забув повідомити про одну дрібничу - блок живлення. Він активний радіолюбитель і на його думку в кожної людини дома валяються блоки живлення на 12 вольт... В мене був тільки блок живлення від синтезатора на 12 В, але він мені ще був потрібен. Я розгубився, бо інтернетах блоки живлення коштували ще більше ніж китайський драйвер. Перерив всю хату і знайшов старий блок живлення від комп'ютера, який(як виявилося) теж можно було використати. Спаяв він мені ці діоди, тепер в мене 20 діодів на півквадратних метра, половина працює від блока живлення, половина від драйвера.
Минулої зими стіл стояв біля північного вікна, вдень я знімав короб(щоб рослини отримували сонце від вікна), вночі включав підсвітку. Але світла від північного вікна було зась, плюс майже неможливо було підійти до вікна - дружина сварилася. Цього року вирішив поставити в кутку в самій теплій кімнаті і світити вдень. Щоб збільшити вологість всередині зверху на короб накидував той же утеплювач з фольгою, а потім зробив повноціну кришку і додав ще легеньку ковдру. Це призвело до того, що всередині короба збільшилась вологість до 70-75%(в квартирі вологість приблизно 45%), збільшилась температура до 25-28 градусів(в кімнаті приблизно 21-22). Радіатори гріються десь до 45-50 градусів.
Ще у вересні замовив зволожувач на аліекпрес

Досить приємна штучка, бо його можна кинути хоч у відро, плюс є сенсор відсутності води.

Але коли він приїхав і я його включив в коробі, то зрозумів, що він реально зайвий. Через кілька годин в коробі був реально туман, роса випала на всі рослини. І без нього вологість тримається стабільно вище 70%, тож я його витягнув.

Трохи замислився над тим, чи можна буде підвищити ще температуру в коробі, бо зимою температура в приміщені може падати до 16-17 градусів.
Буквально декілька днів тому почав ставити експерименти з кулерами від старих компів. Коли радіатор розігрівається, то малопотужний кулер охолоджує його і тим самим перемішує повітря в коробі. Тобто гонить тепле повітря у низ до горшиків(тут є нюанс, що кулери повині бути не дуже потужними, щоб не влаштовувати ураган). Коли радіатори охололи, кулери можна вимкнути. Поки що результати експерименту доводять, що температура дійсно зростає внаслідок таких дій.

Декілька висновків
- якщо завалялися старі блоки живлення від компів - їх можна заюзати для діодів, тим паче що на них можна навісити по 200 ВТ, а купити їх можна за ціною до 100 грн(зазвичай вдома чи в офісі будуть валятися старі БЖ на 200 - 250 Вт).
- активне охолодження дуже легко зробити на базі БЖ, плюс якщо робити теплицю-короб, то воно може відвищити температуру в теплиці внаслідок переміщення теплого повітря від радіаторів униз.

Вид на теплицю-кроб без кришки
Изображение

Вид зверху
Изображение

З кришкою:
Изображение

кулери
Изображение

Температура і вологість
Изображение

зволожувач
Изображение

БЖ
Изображение

Аватара пользователя
Maxkr
Освоившийся
Сообщения: 83
Зарегистрирован: 13 сен 2016, 23:53
Откуда: Киев
Зовут: Максим
Благодарил (а): 42 раза
Поблагодарили: 73 раза

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Maxkr » 03 ноя 2017, 23:45

Виталий, у меня похожая тепличка.
Сверху стоит 1 большой радиатор,верх закрыт, оставлено пару прорезей для циркуляции воздуха + пару отверстий в нижней части для притока воздуха. Китайские диоды греются хорошо и неплохо прогревают тепличку. Летом, когда жарко, половинку верхней обшивки снимаю, теплый воздух выходит и растения не перегреваются. Когда очень холодно верх максимально закрывается. В горшках зимой стабильно 24-25 градусов. Рабочая сторона радиатора всегда открыта, ее нельзя закрывать.
Кстати, фото пропали, на работе мельком пробегался по фото, резонуло глаз накрытые чем-то радиаторы. Как-то это не правильно ставить хорошие радиаторы для охлаждения диодов а потом их накрывать :-): . Я бы закрыл промежутки между радиаторами для уменьшения оттока теплого воздуха :smu:sche_nie: ... а вот сами радиаторы не стоит.
С увлажнителем у меня странная штука получилась, работал себе по таймеру, все было хорошо, но... как только в теплючку попадал клещ плодился он жутко быстро, такие звери бегали аж листья шевелились :). Не знаю как объяснить, похоже ему очень нравилась влажность и отсутствие стекающих капель. После парочки эпидемий убрал увлажнитель и вернулся к брызгалке... клещ иногда заходит в гости но такие вспышки больше не повторяются.

Выкладывайте схему подключения диодов к блоку питания.

Аватара пользователя
potomok
Освоившийся
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 22 окт 2016, 13:04
Откуда: Київ, Троя
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 58 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение potomok » 05 ноя 2017, 09:34

>Выкладывайте схему подключения диодов к блоку питания.
не дуже розбираюся велектросхемах, по простому там так:
2 діоди: 12V - 3W LED - 3W LED - 10 Oм
3 діоди: 12V 3W LED - 3W LED - 3W LED - ? Oм(начебто 5 Ом)

Аватара пользователя
Verginiya
Сообщения: 29
Зарегистрирован: 18 авг 2016, 19:16
Откуда: Запорожье
Зовут: Юличка
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 15 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Verginiya » 05 дек 2017, 20:53

Добрый вечер. Ребята подскажите есть ли толк от такой подсветки? https://ru.aliexpress.com/item/DC12V-5m ... 35648.html

Аватара пользователя
Maxkr
Освоившийся
Сообщения: 83
Зарегистрирован: 13 сен 2016, 23:53
Откуда: Киев
Зовут: Максим
Благодарил (а): 42 раза
Поблагодарили: 73 раза

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Maxkr » 05 дек 2017, 23:26

Verginiya писал(а):Добрый вечер. Ребята подскажите есть ли толк от такой подсветки?

Как по мне, вещь бестолковая. Ленты малоэффективны... какие-то красненькие и синенькие диоды с красивым названием Growth Light. От обычных бытовых лед-ламп, лед-прожекторов, люминесцентных ламп толку будет гораздо больше.

Аватара пользователя
Dmytro
Освоившийся
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 18 май 2017, 14:29
Откуда: Київська обл., м. Ірпінь
Зовут: Дмитро
Благодарил (а): 38 раз
Поблагодарили: 117 раз

Re: Диодное освещение - способы и примеры применения

Сообщение Dmytro » 30 мар 2018, 14:40

Хочу поділитися досвідом підсвітки. Мої цитрусові переїхали до друга в теплицю, тому вільними виявилися світодіодні лампи і панелі (власного виробництва). В цьому році вирішив під ними виростити розсаду.
Хочу показати різницю між підвіконником і "правильним" спектором лед-світла.

це розсада під лед-світлом 2тижні
^577C93D2E13D379FCC8693E639D1B196D278DCAB30C6AD87CA^pimgpsh_fullsize_distr.jpg


це розсада висаджена на підвіконнику (приблизно 3 тижні)
^01979FBE186BA0A6FA0C33B641A5788633809C6E2D720664EB^pimgpsh_fullsize_distr.jpg


і в той же самий час 3 тижні під "лед"
^8EB990C40F4A7BA883983BFFED795A8DA13DA18213274013DD^pimgpsh_fullsize_distr.jpg


зараз розсада в два рази більше (1,5 місяці)
сьогодні зроблю фото продемострую різницю
0634871464 Ірпінь, під Києвом, Київська обл.
НП Ірпінь, 7


Вернуться в «Температура и освещенность»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей