Понцирус трифолиата

Модератор: ilya11

vilja golie
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 20 янв 2018, 06:50
Откуда: Львів
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 151 раз
Поблагодарили: 30 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение vilja golie » 06 май 2019, 21:38

Нещодавно висіяв вже проросше насіння Трифоліати у Відкритий Грунт. Висівав як в переліску поміж дерев так і в саду та біля будинку. Жаль похолодання з дощами неочікувано надійшло. Насіння мало в середньому по 2-3 см корені. Насінини в грунт не заглиблював, старався лише мінімально прикрити.


Аватара пользователя
sergey.shorin
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 22 апр 2019, 22:08
Поблагодарили: 2 раза

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение sergey.shorin » 21 май 2019, 07:50

Первая зимовка трифолиаты в Рязани! Сажал несколько экземпляров в разных местах, в деревне, вымерзли все 4 штуки полностью. Этот саженец перезимовал, но верхушка обмерзла, думаю спасла естественная подстилка в лесу, в следующую зиму попробую как нибудь укрыть. Есть ещё саженец в парке, как нибудь посмотрю что с ним, но там место не очень удачное, солнца совсем мало. Фото выжившего по ссылке https://cloud.mail.ru/public/26KE/uJ1Fq9jif

Аватара пользователя
ilya11

Орден уникальности За 1000 сообщений
Супермодератор
Сообщения: 1140
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 21:23
Награды: 2
Откуда: Vaux Le Pénil, Франция, середина 8-ой зоны
Зовут: Илья_
Благодарил (а): 171 раз
Поблагодарили: 1179 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение ilya11 » 21 май 2019, 10:22

А какой был минимум? Думаю в Рязани понцирус надо укрывать лапником как ЧГ розы.
Илья

Изображение

Аватара пользователя
sergey.shorin
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 22 апр 2019, 22:08
Поблагодарили: 2 раза

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение sergey.shorin » 21 май 2019, 11:10

Зима была классической, много снега неделями от -6 до -10, в городе минимум было -16 несколько дней, в лесу, наверное, холоднее. Да, укрывать нужно однозначно, но сам факт очень радует. Надеюсь на закалку, на то что подрастет и зима будет мягче. Посеял ещё семена, но не спешат всходить, может высохли. Хотелось бы ещё попробовать варианты.

Аватара пользователя
ilya11

Орден уникальности За 1000 сообщений
Супермодератор
Сообщения: 1140
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 21:23
Награды: 2
Откуда: Vaux Le Pénil, Франция, середина 8-ой зоны
Зовут: Илья_
Благодарил (а): 171 раз
Поблагодарили: 1179 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение ilya11 » 21 май 2019, 15:47

Мог бы посоветовать Вам не торопиться с высаживанием в грунт. Стоит подрастить сеянцы пару лет в глубоких горшках, чтобы сохранить стержневой корень.
Вполне зрелый понцирус выдерживает до -24С.
Я знаю случай когда он перезимовал в Подмосковье.
Илья

Изображение

Аватара пользователя
Forward

Орден за заслуги Орден уникальности
Местный
Сообщения: 813
Зарегистрирован: 17 дек 2014, 08:35
Награды: 2
Откуда: Киев, дача в Крыму
Зовут: Forward
Благодарил (а): 182 раза
Поблагодарили: 661 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение Forward » 24 май 2019, 15:38

Мій сіянець Трифоліати якому зараз 9 років:

20190523_125800_resized.jpg


- у мене було відразу у відкритому грунті приблизно 200 сіянців.

У Києві біля приватного будинку. А насіння було від кущів Трифоліати що ростуть у центрі Алушти.
Перший рік зими, я пам'ятаю, всі сіянці мерзли, більше або менше. Далі вони пішли відростати вже більше ніж відмерзати.
У 2012-му році, незважаючи на лютий кількаденний мороз, на Сирці тоді було до -27С, особливого підмерзання не сталося
через те що тоді був глибокий, сантиметрів не менше сорока, сніг.
Надалі я активно використовував ці сіянці Трифоліати на підщепи, частину пересадив у Боярку, або подарував.
І зараз великих рослин залишилося близько п'яти єкземлярів.
Остання зима була повноцінна - три місяці майже безперервного морозу, пара мінімумів близько мінус 15-ти.
В мене у Києві рослини Трифоліата, так само як і Трифоліата+, тобто їстивної, пошкоджень не зазнали.
Але вже в Боярці, на ділянці де завжди сильні вітри, що під захистом з півночі від вітру існуючими там будівлями, що з розташуванням під самим вітром рослини Трифоліата, так само Трифоліата+ всі відмерзли майже до рівня землі. І зараз відновлюються.

АлЕ найбІльше розчарувАння, сподівАюся що не остатОчне, це те, що найбІльша рослИна якА на фОтці, минУлої Осені десь у жОвтні мАла вже яскрАво-багрЯне лИстя, згОдом йогО скИнула. Що означАє, на мОю дУмку, вИхід з ювенІльного вІку, те що росЛина закЛала квіткОві брунькИ і нАвесні повИнна квітувАти. Інші рослИни-сусІди лИстя не скидАли та вхОдили в Зиму зелЕними.
Як мОжна бАчити на фОто, ні квІтів, ні плодІв немАє.
ПОки що я це для сЕбе поЯснюю тим, що три мІсяці безперЕрвних морОзів для квіткОвих брунЬОк забагАто, вонИ це не витрИмують і гИнуть. ПринАймні ось так вібулОся у пЕрший рік колИ бУло закЛадено квіткОві брУньки. МожЛиво надалІ, ці самІ квіткОві брунькИ стАнуть більш витривАлими.
Изображение

Павло
Освоившийся
Сообщения: 69
Зарегистрирован: 25 янв 2015, 17:53
Откуда: Миколаївська область
Благодарил (а): 801 раз
Поблагодарили: 84 раза

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение Павло » 24 май 2019, 21:02

"Forward
"АлЕ найбІльше розчарувАння, сподівАюся що не остатОчне, це те, що найбІльша рослИна якА на фОтці, минУлої Осені десь у жОвтні мАла вже яскрАво-багрЯне лИстя, згОдом йогО скИнула. Що означАє, на мОю дУмку, вИхід з ювенІльного вІку, те що росЛина закЛала квіткОві брунькИ і нАвесні повИнна квітувАти.

Шановний Forward, на мою думку, не факт, що багряне листя восени означає, початок цвітіння рослини. На фото моя 6 річна рослина минулої осені, але до цвітіння їй ще здається далеко.
Вложения
IMG_20171021_152218.jpg
Изображение

Аватара пользователя
limoncik
Освоившийся
Сообщения: 166
Зарегистрирован: 24 дек 2014, 19:39
Откуда: Симферополь, USDA zone 7
Зовут: Александр
Благодарил (а): 56 раз
Поблагодарили: 81 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение limoncik » 01 июн 2019, 10:14

Цветы Дракона сфоткать не вышло, но в этом году впервые завязались плоды :cool_cool: думаю осенью, когда пожелтеют, будет очень красиво
Вложения
IMG_20190601_147.jpg
IMG_20190601_59791.jpg
IMG_20190601_23972.jpg

Аватара пользователя
Ингул

Орден почета
Местный
Сообщения: 629
Зарегистрирован: 22 янв 2015, 12:00
Награды: 1
Откуда: Николаев
Зовут: Александр
Благодарил (а): 1278 раз
Поблагодарили: 1298 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение Ингул » 02 авг 2019, 16:04

А у меня вздумал цвести трёхлетний сеянец трифолиаты. Причём далеко не самый рослый. Прошлой осенью пару десятков сеянцев были выкопаны в прикоп,но на отправку заказчику попали не все и я оставшиеся более слабые растюшки посадил обратно. Вот одна из них и зацвела.

ИзображениеИзображение
С уважением,Александр.
--------------------------------
Вырастил сына,выкопал два колодца,посадил сад. Слабовато.

Аватара пользователя
Forward

Орден за заслуги Орден уникальности
Местный
Сообщения: 813
Зарегистрирован: 17 дек 2014, 08:35
Награды: 2
Откуда: Киев, дача в Крыму
Зовут: Forward
Благодарил (а): 182 раза
Поблагодарили: 661 раз

Re: Понцирус трифолиата

Сообщение Forward » 18 авг 2019, 20:11

Павло писал(а):"на мою думку, не факт, що багряне листя восени означає, початок цвітіння рослини. На фото моя 6 річна рослина минулої осені, але до цвітіння їй ще здається далеко.


- Багряне листя не завжди ознака закінчення ювенільного віку. Погоджуюся, це одна з ознак.
Але коли рослина листя ще й природньо скидає, має до того ж немаленький вже розмір та більше тих ста вузлів, ста проміжків між листям, тобто ту їх кількість яка орієнтовно є достатньою для початку плодоношення, то все це разом робить на мій погляд очікування від неї квітів - плодів обгрунтованими.
Крім вище зазначеного на цю ж користь свідчить і те що сіянці Трифоліата раніше від інших цитрусових виходять з ювенільного віку,
у Нікіті я бачив з плодами рослини у віці десь 4-5 років за словами співробітників, розміром приблизно як той екземпляр який скидав листя в мене.

Загалом, цікаво побачити як будЕ цієї осені. Ну й наступної весни звичайно.
Изображение


Вернуться в «Трифолиата, папеда и их гибриды»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 5 гостей