Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Модераторы: ivan3103, Таня

Аватара пользователя
Alex1985
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 21 апр 2019, 14:28
Откуда: Бердянск
Зовут: Александр
Благодарил (а): 494 раза
Поблагодарили: 10 раз

Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение Alex1985 » 22 апр 2019, 12:38

Здравствуйте, уважаемые любители цитрусовых растений. На подоконнике растут сеянцы, выращенные из семян лимона и мандарина либо клементина, точно сказать не могу. В феврале все цитрусы были обрезаны, поэтому есть фото только молодого прироста. Заранее всем спасибо.
Лимон1.jpg
Лимон2.jpg
Лимон_черешок старого листа.jpg
Мандарин1.jpg
Мандарин2.jpg
Мандарин3.jpg


Аватара пользователя
VitaliyT
Супермодератор
Сообщения: 947
Зарегистрирован: 05 фев 2015, 22:33
Откуда: Тернопіль
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 4006 раз
Поблагодарили: 1512 раз

Re: Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение VitaliyT » 23 апр 2019, 13:17

Доброго дня, верхні три фото лимон, нижні мандарин(клементин).

Аватара пользователя
Alex1985
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 21 апр 2019, 14:28
Откуда: Бердянск
Зовут: Александр
Благодарил (а): 494 раза
Поблагодарили: 10 раз

Re: Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение Alex1985 » 23 апр 2019, 16:10

VitaliyT писал(а):Доброго дня, верхні три фото лимон, нижні мандарин(клементин).
Доброго дня, Віталію, щиро Вам дякую за відповідь. Так, я знаю, що це лимон та мандарин (клементин), навіть фото підписав відповідно. Але проблема полягає саме у визначенні сортів даних цитрусових рослин, а не у виявленні їх видів. Ці деревця хочу залишити без щеплення (у крайньому разі прищепити живця-ментора з культурної рослини, як радили в одному з розділів форума), та спробувати прискорити плодоносіння, але мені потрібно ідентифікувати їх для встановлення саме сортових властивостей.

Аватара пользователя
Alex1985
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 21 апр 2019, 14:28
Откуда: Бердянск
Зовут: Александр
Благодарил (а): 494 раза
Поблагодарили: 10 раз

Re: Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение Alex1985 » 23 апр 2019, 16:49

Доречі, хотів зазначити одну річ. Не знаю, можливо, ця інформація стане у нагоді. Коли був зовсім чайником (зараз не зовсім, але все одно чайник :smu:sche_nie: ) і не міг визначитися навіть з видовою приналежністю, подолати цю перепону мені допоміг тест на запахи. Трохи потерши листову пластину я відразу впізнав лимон, запах з'явився яскраво виражений, легкий і надзвичайно духмяний. З потенційним мандарином було по-іншому, запах від листочка був взагалі не характерний для цього виду. Якщо б сам не висаджував насіння і не визначив би методом виключення, що на моєму підвіконні зростає саме мандарин або його гібрид, подумав би, що це взагалі якась декоративно-листяна рослина. Запах був чимось схожий на запах болгарського перцю. Можливо це не зовсім коректне порівняння, але саме так мені здалося.

Аватара пользователя
Bersagliero

Орден за выдающиеся заслуги Орден за заслуги Орден почета За 1000 сообщений
За 2000 сообщений
Модератор
Сообщения: 2626
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 17:29
Награды: 5
Откуда: Мукачево, Львів
Зовут: Олександр
Благодарил (а): 3936 раз
Поблагодарили: 9134 раза

Re: Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение Bersagliero » 23 апр 2019, 17:29

Враховуючи ту кількість сортів, яка існує в світі, визначити точний сорт, навіть дочекавшись плодів, на 100% не можливо.
Изображение

Аватара пользователя
Alex1985
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 21 апр 2019, 14:28
Откуда: Бердянск
Зовут: Александр
Благодарил (а): 494 раза
Поблагодарили: 10 раз

Re: Помогите, пожалуйста, опознать цитрус

Сообщение Alex1985 » 23 апр 2019, 18:10

Bersagliero писал(а):Враховуючи ту кількість сортів, яка існує в світі, визначити точний сорт, навіть дочекавшись плодів, на 100% не можливо.
Зрозуміло. Дякую за відповідь. Просто я вважав, що, можливо, за формою листочків, черешків та іншими доступними ознаками вдасться хоч трохи звузити "коло підозрюваних" :-): . Дуже шкода, що встановити, так би мовити, батьківство не видається можливим. Ну що ж, головне щоб росли здорові, буду намагатися максимально цьому сприяти.


Вернуться в «Опознавалка»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 6 гостей