Новички, давайте познакомимся!

Общие вопросы работы форума

Модератор: Sergiy

milovanchik
Освоившийся
Сообщения: 58
Зарегистрирован: 29 сен 2016, 20:11
Откуда: Севастополь
Зовут: Елена
Благодарил (а): 41 раз
Поблагодарили: 206 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение milovanchik » 04 окт 2016, 10:47

Спасибо за радушный прием. Я уже не могу оторваться от чтения тем. Очень много интересных видео. Класс!!! У меня Меер самый любимый сорт лимона.
Я в вкhttp://vk.com/id13044382


Аватара пользователя
ahota05

Орден уникальности За 1000 сообщений За 2000 сообщений За 3000 сообщений
Модератор
Сообщения: 3517
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 15:29
Награды: 4
Откуда: Никополь
Зовут: Антон
Благодарил (а): 3940 раз
Поблагодарили: 3375 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение ahota05 » 04 окт 2016, 10:53

Елена, ждем новой темы с Вашими растениями!!! :ro_za:
Докатились...

Linne
Местный
Сообщения: 324
Зарегистрирован: 15 мар 2015, 12:19
Откуда: ******
Зовут: *****
Благодарил (а): 505 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение Linne » 04 окт 2016, 19:30

milovanchik писал(а):Ох как хочется чтоб все жили совсем рядом. Встретиться за одним столом, познакомиться. Спасибо за радушный прием.

А это мысль!
Надо как-нибудь "сходничек" организовать :hi_hi_hi:
Лена, рад видеть в наших рядах!!!
Добро пожаловать :-):

Аватара пользователя
potomok
Освоившийся
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 22 окт 2016, 13:04
Откуда: Київ, Троя
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 58 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение potomok » 02 ноя 2016, 15:05

Якщо хтось пару років тому розповів би мені, що я зареєструюсь на форумі цитрусоводів - я би дуже здивувався )). Я не дуже захоплювався садівництвом, усіляки квіточки та кактуси на підвіконнях мене анітрохи не бентежили. Все що мене поріднювало з деревами - я вмів вправно рубати дрова ;).
Моя цитрусоісторія почалася в 2013 році, ми мандрували по Туречинні на травневі свята. В перших числах травня вже цілком комфортно купатися в Средизменому морі, отож ми зупинился на пару днів у невеличкому селищі Чирали, поблизу Кемера.
Крім нас там вже були українці і ми випадково почули таку розмову:
Знову ці апельсини! Скільки можна їх їсти?!
Ми зацікавилися, виявилось, що біля мечеті у селі є апельсиновий сад, тож ми пішли туди і нарвали трошки апельсинів, мабудь кілограм 5 )) Таких смачних і соковитих апельсинів я не їв ніколи ні до, ні після цього. Досить дивно було зривати апельсини, бо середньостатичний киянин звик, що вони “ростуть” на полицях крамниць, а не на деревах.
На подвір’ї нашого пансіонату було велике дерево лимону. Лимони на дереві вражали мабудь ще більше аніж апельсини ))
Окрім цитрусових я не міг відірвати погляду від хвойних дерев і величезних кактусів. Ще я закохався у гранати. Квітнуть вони абсолютно неймовірно.
Изображение
Изображение
Изображение

Наступного року ми поближче познайомилися з оливковими деревами, коли ночували в палатці на березі Іонічного моря в Албанії. Оливки мають унікальний колір листя, їх не переплутаєш ні з чим навіть здалеку.

Изображение

Наступного року в Греції ми зрозуміли, що оливкові дерева - усюди в Греції. На острові Тасос ми гуляли серед дерев, котрим було, мабудь, під тисячу років.
Изображение

В Кавалі впереше побачили цитрусові дерева з плодами у місті. Було досить дивно, що вони висять і ніхто їх не зриває(вже потім я зрозумів, що у містах дужа часто ростуть не дуже їстівні сорти цитрусових).
Изображение

На склонах легендарної гори Пеліон ми полазили по кущам і здобули кілька лимонів собі до чаю, як не дивно, лимони в Греції зовсім не дешеві, як і уся інша їжа.
Изображение
Изображение

Оливкові рощі
Изображение

Але тільки на Пелопенесі ми відчули, що попали в Грецію, як її малюють собі в уяві багато людей. Усюди були цитрусові, гранати, інжир, пальми. Ми йшли попід дорогою і зірвали кілька плодів апельсинів. Але потім виявилось, що їсти їх було майже неможливо. На той момент ми знали що існують апельсини, мандарини, лимони, помело і кумквати. Практичним шляхом ми дізналися, що існують апельсини, їсти котрі було неможливо. Дружина не розгубилася і зробила з них соус до якоїсь страви.
Изображение
Изображение
Изображение
Прогулюючись на півдні Пелопенесу ми знайшли гігантський лимон(зараз я підозрюю, що то був цитрон), розмір котрого був просто дивовижний! Знову нарвали якихось апельсинів, але вони знову були не дуже смачні.
Флора поблизу міста Gythio:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Наступне откровення сталося при знайомстві з корковим дубом в Португалії. В парку Квінта де Регалейра в Сінтрі ріс корковий дуб з цілою корою. Мозок не міг повірити, що добре знайомі корки з пляшок - це насправді кора дерева! Це просто неймовірно.
Наступного дня дорогою на південь від Лісабону ми бачили тисячі дубів без кори. Впізнати їх досить легко - по помаранчевій сердцевині.
Изображение

Дивовижне дерево в Лісабоні, не знаю що це.
Изображение

Малу помалу ми звикли до цитрусових дерев в містах. Але коли ми побачили цитрусові в Женеві - ось це було досить несподівно. Вони росли у величезних горшиках:
Изображение

Прогулюючись по Женеві я побачив і кімнатні цитрусові. Раніше я ніколи не бачив кімнатні цитрусові вживу. Бачив колись в магазинах, але це було більше схоже на якусь магію, а ціники під ними доводили, що це розвага для забезпечених людей.
Изображение

Приїхавши додому, я захотів собі якихось південих рослинок. В Епіцентрі я побачив три драцени у 8-літровому горшику, дві з котрих майже засохли, тому все це добро коштувало всього 100 грн. Я зрізав два сухих стовбура, замість них з коріння виповзло 5 ростків. Потім було ще декілька рослинок. Але усі вони було досить недешеві. Прийшла думка, що можна спробувати виростити щось самому. Вирішив пробувати на фініках, це ж пальма! Кісточки проросли в хустинці на батареї. Чесно кажучи, я мало вірив, що це можливо. Батьки здивувалися не менше за мене, хоч все життя займалися огородами. Далі в землю пішли кісточки від хурми і гранатів, а ще трохи пізніше від мандаринів і лимонів.
Фініки росли досить чудово на батареї, я швидко зрозумів, що їм треба потепліше. Гранати весело вилазили, але так само весело вмирали ще зовсім малими. Підозрюю, що їм було дуже мало світла взимку. Це смішно, але добре виросло лише декілька екземплярів які виповзли на холодному балконі вже навесні, усі що вилизли взимку або померли, або виросли десь на 10 сантиметрів за рік. З хурмою виявилася схожа історія. З’являлося пару листків і ріст зупинявся. З пари десятків сіянців вижило всього два чи три. Не знаю чому, але мені дуже хотілося мати якесь листопадне дерево вдома. Я навіть посадив невеличкого грецького горіха в горшик, але навесні він був досить дохлий, а влітку його почав хтось гризти, тож я поспішив його висадити на вулицю, де він і живе зараз. Цитрусові непогано посходили, але я зовсім не пам’ятаю де хто, де мандарини, де апельсини, а де лайми, чи лимони. Влітку я виніс пару цитрусових та фініків на майданчик біля сходів на свому поверсі багатоповерхівки(північна сторона), а ще декілька горшиків прив’язав до своїх абрикос біля будинку на південій стороні. Як не дивно, ті цитруси, що росли біля сходів виросли краще за тих, що залишились в квартирі. А ті що були на деревах, майже не відрізнялись від тих, що було в квартирі! Щось їм було не так на вулиці, чи дуже спекотно, чи я не знаю що.
З холодами я заніс усіх додому і почав думати, що ж з ними усіма робити. Так натрапив на цей форум і зрозумів, що я їздив на велосипеді, коли усі інші вже давно гоняють на мотоциклах. Усі ці цитрусові сади в колекціях цього форуму - це щось неймовірне!
Вже прочитав багато тем і виявив багато корисної інформації для себе. Замовив діоди - буду робити фітолампу.
Нещодавно отримав черенки оливки та черенок Новогрузинського лимону від TatianaS. Черенок прищепив до одного зі своїх сіянців, наче ще стоїть і не здох.
Ось така моя історія.

Alex100
Местный
Сообщения: 328
Зарегистрирован: 21 июн 2016, 10:34
Откуда: Алматы
Зовут: Александр
Благодарил (а): 304 раза
Поблагодарили: 461 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение Alex100 » 02 ноя 2016, 15:14

Дерево в Лиссабоне - похоже, драцена. Погуглите "Драцена Драко на Тенерифе" :-):

А вообще - молодец. Путешествуешь и пишешь)

Столько слов незнакомых, ну да ладно, постепенно разберу :a_g_a:

Аватара пользователя
torba
Местный
Сообщения: 670
Зарегистрирован: 29 дек 2014, 23:03
Откуда: Київ (живу і працюю), Перегонівка (працючи відпочиваю), Украина
Зовут: Вовчик
Благодарил (а): 631 раз
Поблагодарили: 628 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение torba » 02 ноя 2016, 15:27

Ласкаво просимо в нашу сім'ю.
[email protected]
Изображение 0962910112 Viber, WhatsApp, Telegram.

Аватара пользователя
Алекс
Местный
Сообщения: 868
Зарегистрирован: 31 мар 2015, 15:18
Откуда: Вишневое, Киевская обл.
Зовут: Александр
Благодарил (а): 263 раза
Поблагодарили: 1065 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение Алекс » 02 ноя 2016, 16:49

:bra_vo: :bra_vo: :bra_vo: читав взахльоб наче казку в дитинстві! Віталій, ви часом не письменник?
Ласкаво просимо в нашу сім'ю.
Изображение

Аватара пользователя
ahota05

Орден уникальности За 1000 сообщений За 2000 сообщений За 3000 сообщений
Модератор
Сообщения: 3517
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 15:29
Награды: 4
Откуда: Никополь
Зовут: Антон
Благодарил (а): 3940 раз
Поблагодарили: 3375 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение ahota05 » 02 ноя 2016, 21:39

Виталий добро пожаловать!!!
Так начинается болезнь от которой трудно излечиться... :-)
И Вам спасибо за чудный рассказ!!!
Докатились...

Аватара пользователя
potomok
Освоившийся
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 22 окт 2016, 13:04
Откуда: Київ, Троя
Зовут: Віталій
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 58 раз

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение potomok » 02 ноя 2016, 22:02

Ні, я не письменник, просто люблю подорожувати південними країнами.
Є таке питаннячко. На форумі у різних темах багато корисної інформації, але вона розкидана на десятки сторінок, чи є на форумі можливість виносити важливу інформацію у топ-пост? Наприклад в темі про підсвітку є посилання, де можна купити обладнання для підсвітки, це можна було б винести, щоб кожен раз не шерстити усі сторінки.

Аватара пользователя
Bersagliero

Орден за выдающиеся заслуги Орден за заслуги Орден почета За 1000 сообщений
За 2000 сообщений
Модератор
Сообщения: 2626
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 17:29
Награды: 5
Откуда: Мукачево, Львів
Зовут: Олександр
Благодарил (а): 3936 раз
Поблагодарили: 9134 раза

Re: Новички, давайте познакомимся!

Сообщение Bersagliero » 02 ноя 2016, 22:04

Добро пожаловать. Очень занимательная история. Надеюсь наш форум поможет осуществить свои мечты и желания!!!
Изображение


Вернуться в «Мы рады всем пришедшим! Загляните сначала сюда!»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 42 гостя