Венерина мухоловка (Dionaea muscipula)

Модератор: Василиса Премудрая

Аватара пользователя
Igor.ua

Медаль за заслуги
Местный
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 02 апр 2015, 22:08
Награды: 1
Откуда: Івано-Франківськ
Зовут: Ігор Ігорович
Благодарил (а): 365 раз
Поблагодарили: 928 раз

Венерина мухоловка (Dionaea muscipula)

Сообщение Igor.ua » 27 фев 2016, 12:26

venerina-myholovka11.jpg

Венерина мухоловка — вид хижих рослин з монотипного роду діонея родини росичкові (Droseraceae).
Дивовижний квітка Діонея або Венерина мухоловка (Dionaea muscipula) є одним з найвідоміших комахоїдних рослин мають унікальну пастку і представляє в природі тільки один вид. Виростає Dionaea muscipula в одному невеликому регіоні світу - уздовж Східного узбережжя Сполучених Штатів в невеликої частини Північної Кароліни і Південної Каліфорнії.
Квітка була виявлена в кінці 1760-х років і названий на честь грецької богині Діонея, чим і пояснюється наукова назва роду Dionaea. Назва виду «muscipula» перекладається з латинської як мишоловка.

Догляд за венериної мухоловкою в домашніх умовах зовсім не складний. Вона добре росте в бідних грунтах з гарним дренажем, тому
для пересадки вам знадобиться одна третина піску або перліту і дві третини моху сфагнум, який забезпечує хороший дренаж і вологість. Не додавайте вапно в грунт і ніколи не удобрюйте рослина.

Світло
Діонея віддає перевагу яскравому розсіяне освітлення не менше 4 годин на день і не любить тінь. Тільки не ставте вазон під прямі сонячні промені в літній час. Грунт в таких умовах може стати настільки гарячою, що швидко призведе до загибелі вашого вихованця. У кімнатних умовах добре росте на східних і західних вікнах або під штучним люмінесцентним світлом. Якщо колір пасток Діон стала тьмяним, а листя тонкими і витягнулися, значить, квітка не отримує достатньо сонячного світла.

Вода
Ніколи не поливайте Венерину мухоловка водопровідної або бутильованою водою, так як вона містять занадто багато додаткових з'єднань, які можуть бути згубними для рослини. Ідеальний варіант - дощова, дистильована або фільтрована вода.
Слідкуйте за вологістю ґрунту і повітря, але не давайте воді застоюватися в вазоні. Вибирайте ємність з дренажними отворами. Не зайвим буде керамзит, який насипають невеликим шаром на дно вазона. Гарна циркуляція повітря також важлива. Можна наливати воду в піддон на висоту 2 см - квітка буде сама регулювати подачу вологи.

Годування
Хоча квіти-хижаки можуть зловити і переварити комах, а іноді і дрібних тварин, вони отримують їжу та енергію від сонця. Це рослини, а значить, вони можуть здійснювати фотосинтез. Сонячне світло протягом декількох годин в день для них набагато важливіше, ніж годування мухами та комарами.
У домашніх умовах Венерину мухоловка можна годувати не більше одного разу на 7-10 днів і тільки одну-дві пастки. Хороший цикл харчування для оптимального росту - раз на два тижні. Комаха повинна бути живою, щоб могла рухатися і торкати волоски - тригери, які є надзвичайно чутливими до руху. Як тільки волоски доторкнуться один до одного двічі - пастка спрацює і буде закрита протягом декількох днів, поки комаха повністю не перетравиться, залишивши один хітиновий панцир. Слідкуйте за розміром комах. Вони повинні вільно поміщатися в пастках, щоб стулки могли щільно закритися, і туди не потрапила інфекція.
При вирощуванні, найпростіший метод годування - це природній. Рослина сама вирішить, коли їй «пообідати». Якщо стулки будуть часто спрацьовувати, то пастка гине, так як квітці потрібна велика кількість енергії на таку дію. У цьому випадку її слід акуратно зрізати, щоб могли розвинутися нові пагони.
Хоча рослина і є м'ясоїдними, воно може обходитися без живої їжі великий період часу - місяць або два.

Зимовка
Щоб Венерина мухоловка в домашніх умовах могла вижити в довгостроковій перспективі, вона повинні мати період спокою, який триває від трьох до п'яти місяців. Без спокою, квіти слабшають і вмирають.
Спляча мухоловка не надто приваблива на вигляд. Насправді, більшість людей, які не знають, як виглядає рослина в даний період, можуть подумати, що воно вмирає. Багато людей просто викидають квітку, помилково вважаючи, що вана загинула, так як майже всі листя забарвлюється в коричневий колір і відмирають, а ріст майже припиняється.
Типовий період спокою триває з листопада по лютий. За цей час ваш вихованець як і раніше потребує світла, але протягом більш короткого часу. Полив також скорочують, але не допускають при цьому пересихання грунту.
Температура повітря повинна бути знижена до 8 - 5 градусів. Відмерлі листя і пастки протягом усього періоду сплячки обрізаються.
Приблизно в кінці лютого, коли день стає довшим, настає період вегетації. Проте, активне зростання квітки почнеться тільки з кінця травня.

Пересадка
Пересаджувати Діон можна в будь-який час року, але краще це робити навесні в період активного росту. Вазон повинен бути глибоким і вузьким, так як коріння квітки ростуть глибоко вниз і можуть досягти довжини 20 см. Перед початком процесу, переконайтеся в тому, що використовувана живильне середовище злегка волога. Коренева система мухоловки досить тендітна, так що будьте обережні. При пересадці можна відразу розділити материнське рослина на кілька діток і посадити їх в окремі горщики.
Замочування коренів у воді на кілька хвилин перед посадкою допомагає видалити залишки старої грунту і сприяє гідратації. Після процедури підніміть листочки над грунтом і промийте їх за допомогою пульверизатора. Для адаптації до нової грунті рослині потрібно 5 тижнів. Тимчасово збільште полив і не ставте вазон на яскраве світло.

Розмноження
Навесні рослина зацвітає красивими білими квітами, які після запилення вручну дають насіння. Приблизно через місяць формуються крихітні коробочки. Зібрані насіння садять через 3 місяці після запилення. Висіваються вони в підготовлений теплий грунт (мох сфагнум 70% і пісок 30%) в спеціальній теплиці і сходять на 15-20 день. Слідкуйте за вологістю землі, не допускаючи її пересихання. Коли сіянці підростуть, їх акуратно пересаджують по 3-4 штучки в окремий контейнер. Розсаді знадобиться близько 3 років, щоб вирости до розміру дорослої мухоловки.
Розмноження поділом материнського куща більш просте. З віком, коли Діонея утворює кілька точок зростання, можна приступити до її поділу. Зрощені коріння обережно розрізають, а молоді рослини розсаджують в нові вазони.

Шкідники
Комахоїдний вихованець не часто піддається нападу шкідників, але коли вони є, результати можуть бути вельми руйнівними. Тому корисно і доцільно розвивати звичку профілактичних обробок за допомогою інсектицидних аерозолів протягом всього року.
Мабуть, найбільш поширеними шкідниками є попелиця, павутинним кліщ і борошнисті червці.
При сильному перезволоженні субстрату може розвинутися такі грибкові захворювання, як сіра гниль або чорний грибок сажі. В цьому випадку квітка обробляють фунгіцидом.
Цитрусоводи, як олігархи - всі кутки зеленню забиті, а їм все мало... і мало ..."


Вернуться в «Комнатные цветы»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостя