Мімоза сором'язлива (лат. Mimosa pudica)

Модератор: Василиса Премудрая

Аватара пользователя
Igor.ua

Медаль за заслуги
Местный
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 02 апр 2015, 22:08
Награды: 1
Откуда: Івано-Франківськ
Зовут: Ігор Ігорович
Благодарил (а): 365 раз
Поблагодарили: 928 раз

Мімоза сором'язлива (лат. Mimosa pudica)

Сообщение Igor.ua » 27 фев 2016, 10:51

Mimosa_Pudica.jpg
200px-Mimosa_Pudica.gif
200px-Mimosa_Pudica.gif (414.76 КБ) 4114 просмотров

Мімоза сором'язлива- багаторічна трав'яниста рослина в 30-60 см висоти, рідше - до 1,5 м, вид рослин з роду Мімоза сімейства Бобові. Найвідоміший вид. Двоякоперістий листя його особливо чутливі, складаючись і опускаючись в темряві від самого легкого дотику та інших дратівливих причин. Плід - боб, в стручках 2-8 штук. Квітки зібрані в дрібні світло - рожеві або бузкові пазушні кулясті головки на кінцях гілок. Запилюється вітром і комахами.
Рослина отруйна , може викликати отруєння у тварин.

Мімоза - вічнозелений декоративний чагарник родом із субтропіків Південної Америки. Своє поширення мімоза отримала через химерного властивості реагувати на будь-який дотик, навіть легкого вітру . Вона негайно починає згортати свої листочки. Створюється враження, що вона рухається. З метою збереження декоративних властивостей частіше вирощується як однорічна культура. Не слід часто чіпати листочки .
Незважаючи на те, що мімоза, на перший погляд, здається такою ніжною, догляд за нею, насправді, нескладний . Вона любить тепло, температура повітря, починаючи з ранньої весни і до пізньої осені, повинна бути в межах 20-24 ° C. Взимку слід знизити температуру до 16-18 ° C. Любить яскраве світло, навіть прямі сонячні промені . У весняній і літній період полив повинен бути рясним і регулярним. Взимку досить підтримувати грунт в трохи вологому стані. Єдина її особливість, - вона абсолютно не виносить тютюнового диму, відразу скидає листя. Розмножується насінням.
Насіння мімози сором'язливою висіваються в лютому-березні у вологу пухку грунт без добрива, в дренированную суміш з дернової, листової, торф'яної землі та піску (1:1:1:1). Ящик накривається плівкою і поміщається в тепле місце.
Для рівномірного правильного зростання мімози потрібне яскраве світло, на відміну від багатьох рослин вона добре відгукується на пряме сонячне світло .
Коли з'являються сходи, їх пересаджують в окремі горщики, які потім поміщають на добре освітлений підвіконня. Нещодавно придбані рослини або рослини після тривалого похмурого періоду до прямого сонця привчають поступово, щоб уникнути сонячного опіку.
Цвіте мімоза в сприятливих умовах близько 4 місяців. Взимку мімоза найчастіше гине. Щоб повторити на наступний рік радість зустрічі з дивовижним рослиною, можна зібрати насіння, а також обрізати верхівки пагонів .
Треба сказати, що укоренити держаки - велика проблема. Сіянці, як правило, гинуть через рік життя, у разі невдачі навесні слід знову висівати насіння.
Пересадка звичайно не потрібно, не варто турбувати рослина без крайньої необхідності . Тим більше не потрібна пересадка при однорічній культурі. У разі необхідності пересадки найкраще перевалити рослину в більший горщик, не турбуючи земляного кома. Для пересадки підійде субстрат з рівних частин дернової землі, листового перегною, торфу і піску. На дні горщика забезпечують хороший дренаж.
Мімозу сором'язливу вражає зелена яблунева попелиця, від якої позбуваються за допомогою відповідних препаратів. Борошнистого червця видаляють за допомогою дрантя або ватного тампона, змочених у спирті, і наступною обробкою протівококціднимі препаратами.

Чому ж листя Мімози закриваються?
Сенсори в листі мімози реагують на тиск, змушуючи їх закритися. В основі черешків є водяні мембрани. Коли до мімози торкаються, вода в мембрані негайно спрямовується до цього місця. Нижня частина рослини стає плоскою, а у верхній частині черешки листя закриваються.
Чому ж залежать руху листя сором'язливою мімози або трохи більш повільні рухи листя кислиці? Механізм цих рухів пов'язаний з особливими скоротливі білками, скорочуються при подразненні. При їх скороченні витрачається енергія, утворена в процесі дихання. Вона накопичується в рослині у вигляді багатого енергією фосфорного з'єднання - аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), пов'язаної з скоротливі білками. При подразненні особливий фермент розкладає АТФ, зв'язок її з скоротливі білками розпадається, при цьому звільняється укладена в АТФ енергія. Вона і витрачається на скорочення білків - листя складаються. Через певний час в процесі дихання знову утворюється АТФ і відновлюється її зв'язок з скоротливі білками - листя рослини розкриваються.
Таким чином, складання листів у сором'язливою мімози пов'язано не тільки зі змінами у навколишньому середовищі, а й із внутрішніми факторами, і зокрема з процесом дихання.

Ps. На мою думку досить оригінальний подарок, справжнім любителям вазонів, торкаючись листя розумієш що таке жива рослина...
Цитрусоводи, як олігархи - всі кутки зеленню забиті, а їм все мало... і мало ..."


Вернуться в «Комнатные цветы»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя